/
                    Vilniaus lietuvių namai              
     
   
Steigėjas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija
 
Rašykite mums el. paštu rastine@lietuviunamai.vilnius.lm.lt
 
 


Iš kitų šalių atvykusių ar sugrįžusių mokinių ugdymas

Pamokų laikas
„Tėvyne, mes tavo vaikai“


Vėliava
Himnas
Muziejus
Metraštis

Profesinių kompetencijų tobulinimo dirbant su atvykusiais iš užsienio vaikais programa

Mokyklos kontaktai

Biudžetinė įstaiga,
Dzūkų g. 43, 02116
Vilnius, tel/faks.
+370 5 269 5173
Raštinės el. paštas
Duomenys kaupiami
ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 190979161


Socialinių paslaugų priežiūros departamento kontaktai

Tel. +370 266 4249 
Renginiai

Renginiai:    2020 m.   2019 m.    2018 m.    2017 m.    2016 m.    2015 m.    2014 m.    2013 m.    2012 m.    2011 m.

2020 m.

XV Tarptautinis jaunuju talentu konkursas Londone (nuotoliniu budu)

2020 m. spalio 4 d. Vilniaus lietuvių namų mokiniai dalyvavo XV Tarptautiniame jaunųjų talentų konkurse Londone (nuotoliniu būdu).

13 - 18 m. amžiaus grupėje šokėjų kategorijoje Vilniaus lietuvių namų liaudiškų šokių kolektyvas „Volungė“ laimėjo 1 vietą, o 13 - 18 m. amžiaus grupėje vokalistų kategorijoje III a G klasės mokinė Deimantė Bačiulytė laimėjo 2 vietą.

Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame mokytojoms Zitai Damauskienei ir Juditai Taučaitei.

Deimantės Bačiulytės diplomas.
Liaudiškų šokių kolektyvo „Volungė“ diplomas .

Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

XIX respublikinis vaiku ir jaunimo dainos ir šokio festivalis „Mes - pasaulis 2020“

2020 m. spalio 3 d. Vilniaus lietuvių namų mokiniai 8 a kl. mokinė Valeri Čekurišvili ir II a G kl. mokinys Mindaugas Vileita dalyvavo XIX respublikiniame vaikų ir jaunimo dainos ir šokio festivalyje „Mes - pasaulis 2020“. Mokiniai apdovanoti atminimo dovanomis.


Netradicinė tradicinė Mokytojų diena Vilniaus lietuvių namuose

Kasmet Vilniaus lietuvių namų abiturientai labai laukia Tarptautinės mokytojų dienos, kai patys tampa mokytojais, veda pamokas jaunesniems mokiniams, tačiau šiais mokslo metais tradicinė šventė tapo netradiciniu iššūkiu. Pandemijos akivaizdoje šventė virto kūrybiniu išbandymu ir puikia galimybe pažvelgti į tradicijas kitaip. Abiturietai mokytojus sveikino iš namų bei parengė spalvingą, kvapnią, rudenišką sveikinimo ir gardumynų kompoziciją mokytojų kambaryje. Pedagogai ne tik buvo pakviesti pasigėrėti rudeniškomis gėlių kompozicijomis, ragauti skanėstų, bet ir atminimui gavo po itin išradingai dekoruotą arbatžolių indelį. Prie sveikinimų prisijungė ir kitų klasių mokiniai, mokyklos teatro kolektyvas bei mokinių tėveliai. Šventinės nuotaikos negalėjo sugadinti jokie ribojimai. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

2020 m. spalio 1 d. Vilniaus lietuvių namai minėjo 30-ąjį gimtadienį.

Pirmos pamokos metu mokytojai supažindino mokinius su Vilniaus lietuvių namų istorija, nes gimnazijos gretas 2020-2021 m. m. papildė virš 60 naujų mokinių. Gimnazijos administracija pasveikino kiekvieną gimnazijos bendruomenės narį su jubiliejiniu gimtadieniu įteikdama saldžias dovanėles. Po pamokų mokytojai vaišinosi gimtadienio tortu. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Draugystės popietė „Už teisę kurti ir būti savimi“.

Spalvingą ir saulėtą rugsėjo 18 dieną mūsų mokyklos kieme vyko draugystės popietė „Už teisę kurti ir būti savimi“. Į renginį susirinko vyresniųju klasių moksleiviai, mokytojos, taip pat VšĮ ,,Mažoji guboja“ lankytojai, SPALVŲ ORKESTRO muzikantai. Renginio tikslas – pabūti visiems kartu, pabendrauti, paskatinti moksleivius savanorystei, pristatyti žmonių su negalia kūrybinius pasiekimus. Renginio pradžioje mokyklos direktorius Gintautas Rudzinskas pasveikino susirinkusius ir pasidžiaugė jau daug metų trunkančia draugyste su draugija ,,Guboja“ bei dienos centru ,,Mažoji guboja“. „Mažosios gubojos“ direktorė Aida Kerbedienė pasakojo apie Vilniaus lietuvių namų savanorių pagalbą organizuojant koncertus, renginius, talkas, ,,Maisto banko“ akcijas. Taip pat ragino moksleivius aktyviai savanoriauti, nes tai praturtina, praplečia akiratį, skatina toleranciją. Savanorystės patirtimi dalinosi ir mokyklos mokiniai. Draugijos „Guboja“ narė Aušra Abromaitienė įteikė padėkos raštą už ilgametį bendradarbiavimą ir mokinių savanorystę, o mokiniai padovanojo įrėmintus savo palinkėjimus ir paveikslą su pagrindiniu šios popietės simboliu „DRAUGYSTĖ“. Vyko SPALVŲ ORKESTRO ir mokinių muzikiniai pasirodymai. Renginio pabaigą vainikavo bendras mokinių ir svečių šokis pagal grupės ,,The Roop“ dainą ,,On Fire“ ir šiltas bendravimas prie arbatos. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.IV Respublikinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis „Skambantys perliukai 2020“

2020 m. rugėjo 5 d. Vilniaus lietuvių namų mokiniai: 8 a klasės Valeri Čekurišvili, II a G klasės Goda Žemaitaitytė ir Mindaugas Vileita dainavo IV Respublikiniame vaikų ir jaunimo muzikos festivalyje „Skambantys perliukai 2020“ Kėdainiuose. Dėkojame muzikos mokytojai Juditai Taučaitei paruošusiai mokinius. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Padėka Valeri Čekurišvili.
Padėka Godai Žemaitaitytei.
Padėka Mindaugui Vileitai.

Abiturientų Draugystės popietė

2020 m. birželio 26 d. Vilniaus lietuvių namų kieme abiturientai sukvietė gimnazijos bendruomenę į Draugystės popietę, kuri prasidėjo kunigo Gintaro Černiaus palaiminimu ir palinkėjimu sėkmės laikant brandos egzaminus. Šventės metu dalinomės prisiminimais užfiksuotais nuotraukose, rašinėliais apie meilę, draugystę, stebuklus, kuriuos išsaugojo pradinių klasių mokytoja Rasa Mažeikienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Kristina Nugarienė, žiūrėjome klasės vadovės Natalijos Sevostjanovienės sukurtą filmuką. Džiaugiamės, kad šią dieną abiturientai buvo kartu su tėvais ir mokytojais, kurie padrąsino, padėjo semtis žinių, augti ir tobulėti.

Tęsdami tradicijas, gimnazijos raktą abiturientai perdavė III G klasių mokiniams ir atminimui kieme pasodino ąžuoliuką.

Gimnazijos bendruomenės vardu visiems abiturientams linkime sėkmės!

Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas

2020 m., kovo 10 d., Vilniaus lietuvių namuose vyko Kovo 11-ajai - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtas Vilniaus lietuvių namų mokinių šventinis koncertas. Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo nario Eugenijaus Jovaišos padėjėja ir Etninės kultūros globos tarybos narė Nijolė Balčiūnienė ir Amerikos išeivijos simbolių kūrėjas, dalį savo gyvenimo atidavęs Lietuvą garsinusių ženklų gaminimui ir platinimui, Bostono kompanijos „Baltic Associates“ vadovas Gintaras Karosas. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

Kaziuko mugė

Kiekvienais metais mūsų mokykloje šurmuliuoja Kaziuko mugė. Ypač jos laukia pradinukai. Tai patys aktyviausi mugės dalyviai. Ruošiasi iš anksto: gamina įvairius darbelius, kartu su mamytėmis ir močiutėmis kepa gardžiausius skanėstus.

Prie pradinių klasių noriai prisijungia penktų, šeštų ir septintų klasių mokiniai.

Dvi valandas skambėjo muzika, šurmuliavo pardavėjai ir pirkėjai.

Vaikai labai džiaugėsi įsigiję draugų darbelių, saldumynų. O kai kurie taupė už prekes gautus pinigėlius ekskursijoms.

Tariame nuoširdų ačiū visiems vaikučiams, aktyviai dalyvavusiems Kaziuko mugėje. Dėkojame mamytėms ir tėveliams, seneliams ir močiutėms už pagalbą vaikams besirengiant šiai šventei.

2020-02-25. Užgavėnės

Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasari bei žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną. Ruošiamės šiai šventei labai atsakingai: puošėme Morę, kepėme spurgas, gaminome kaukes. Skaitykite plačiau.

Vasario 16-osios, Valstybės atkūrimo dienos, paminėjimas.

2020 m., vasario 15 d., Vilniaus lietuvių namuose vyko Vasario 16-osios, Valstybės atkūrimo dienos, paminėjimas. Susirinkusius pasveikino Užsienio lietuvių švietimo skyriaus vedėja, istorijos mokytoja JaninaVarnienė. Koncertavo Liaudies instrumentų studija, kuri Vilniaus lietuvių namuose lankosi jau nebe pirmą kartą. Šį kartą nudžiugino nauja edukacine-muzikine programa ,,Daugiatautė Lietuva“. Šia programa buvo siekiama parodyti daugiatautę Lietuvą, šalį, kurioje gyvena įvairios tautinės mažumos, kur skatinama ugdyti pagarbą ir toleranciją kitatautiškumui, atskleisti kultūrinius panašumus ir skirtumus.

Dėkojame profesionaliems Liaudies instrumentų studijos muzikantams.

Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

Kūrybinių darbų konkursas „Kodėl aš myliu Vilnių? 2020“

Kūrybinių darbų konkurse „Kodėl aš myliu Vilnių? 2020“ dalyvavo 47 Vilniaus miesto savivaldybės švietimo ir ugdymo įstaigos.

Komisija išrinko nugalėtojus iš 362 jaunųjų vilniečių darbų, kurie buvo pateikti trijose kategorijose: dailės, fotografijos bei literatūros (eilėraščių, rašinių ar esė).

Laureatų darbai buvo eksponuoti Užupio menų inkubatoriaus galerijoje „Kalnas“ (Krivių g. 10) sausio 24 - vasario 7 dienomis.

Iš Vilniaus lietuvių namų į laureatų parodą buvo atrinkti keturių moksleivių darbai, iš kurių Gabrielos Avalos Liesinskas (IV b G) darbas ,,Neišpildyta svajonė" 15-18 m. amžiaus grupės kategorijoje laimėjo I - ąją vietą!;

Kotrynos Šmitaitės (II b G) darbui ,,Urbanus" skirta nominacija už ,,Konceptualų požiūrį į savo miestą";

Yelysei Vyzyrenko (III b G) darbui ,,Vakaro spalvos" - nominacija už ,,Stiliaus pajautimą ir profesionalumą";

Karynos Shymkus (IV a G) darbas ,,Rugsėjo 1 - oji" atrinktas į laureatų parodą.

Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.


Pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „ir knyga mane augina“.

Žmogus, turintis rankose vertingą knygą, niekada negali būti vienišas.

2020 m. sausio 23 dieną įvyko pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „ir knyga mane augina“. Iš mažųjų lūpų liejosi raiškiai ir su meile ištartas lietuviškas žodis. Į antrą turą Vilniaus mieste pateko ir mokyklą atstovaus 2a klasės mokinė Greta Gerv?liūtė ir 4 klasės mokinė Sofia Mungianu. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

Meninio skaitymo konkursas, skirtas Pauliaus Širvio 100-osioms gimimo metinėms paminėti

2020 m. sausio 23 d. Vilniaus lietuvių namuose vyko Meninio skaitymo konkursas, skirtas Pauliaus Širvio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Mokiniai pasirodė dvejose sekcijose – 5-8 klasių ir IG – IVG. Komisijai teko nudirbti tikrai nelengvą darbą, kadangi mokinių pasiruošimas konkursui gerokai pranoko lūkesčius. Konkurso metu skambėjo ne tik gerai žinomų rašytojų – Salomėjos Nėries, Justino Marcinkevičiaus ar Janinos Degutytės tekstai, tačiau ir šiandieninių kūrėjų tekstai – Kristinos Sabaliauskaitės ar Rimvydo Stankevičiaus.

5-8 klasių kategorijoje pirmą vietą užėmė Maksas Ažubalis (6 a), antrą vietą – Jokūbas Thorsen (7 b), trecią vietą – Alisa Smirnova (6 a). Tarp IG – IVG klasių vyko intensyvesnė kova – pirma vieta atiteko Justinai Pošiūnaitei (III a G), antra vieta – Deimantei Bačiulytei (II a G), trečia vieta – Gabrielai Avalos Liesinskas (IV a G). Sveikiname laimėtojus, nuoširdžiai dėkojame padėjusioms pasiruošti mokytojoms! Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

Rašykite mums: rastine@lietuviunamai.vilnius.lm.lt
 
Puslapio aplankymų skaičius:    ??????? ????????? Counter.CO.KZ - ?????????? ??????? ?? ????? ????!
© Vilniaus lietuvių namai