Kviečiame mokytis užsienio lietuvius ir Vilniaus savivaldybės gyventojus. Dėl priėmimo prašome kreiptis į mokyklą. /
                    Vilniaus lietuvių namai              
     
   
Steigėjas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija
 
Rašykite mums el. paštu rastine@lietuviunamai.vilnius.lm.lt
 
 


Pamokų laikas
„Tėvyne, mes tavo vaikai“


Vėliava
Himnas
Muziejus
Metraštis

Profesinių kompetencijų tobulinimo dirbant su atvykusiais iš užsienio vaikais programa

Mokyklos kontaktai

Biudžetinė įstaiga,
Dzūkų g. 43, 02116
Vilnius, tel/faks.
+370 5 269 5173
Raštinės el. paštas
Duomenys kaupiami
ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 190979161


Užsienio lietuvių švietimo centro kontaktai

Tel. +370 5 269 5773
(vedėja)
El. paštas:
centras@lnamai.lt


Socialinių paslaugų priežiūros departamento kontaktai

Tel. +370 266 4249
(vyr. specialistė
Rima Gudelytė)
El. paštas:
rgudelyte@socmin.lt


 
Renginiai

Renginiai:     2017 m.     2016 m.     2015 m.     2014 m.     2013 m.     2012 m.     2011 m.

2017 m.

Lietuvos valstybingumo 100-mečio atkūrimo programa Vilniaus lietuvių namų bendrabutyje.

Vilniaus lietuvių namų bendrabutyje gyvenantys mokiniai ir jų auklėtojai Laimutė Raišelytė, Kristina Vaitkienė, Agnė Vernickaitė smagiai leido laiką švęsdami atkurtos valstybės šimtmetį. Jau nuo vasario 4 dienos iš popierinių delnų buvo pradėta gaminti Lietuvos trispalvė. Kadangi mokiniao iš tiesų labai kūrybingi, tai vasario 5 dieną jie ant delnų surašė linkėjimus Lietuvai.

Kaip ir kiekviename tikrame gimtadienyje, neapsieita be svečio ir pyrago, taip ir švenčiant atkUrtos Lietuvos 100 metų gimimo dieną, į svečius buvo pakviesta Nijolė Sadūnaitė, 2017-ųjų metų Laisvės premijos laureatė. Šventę vainikavo mokinių ir auklėtojų pagamintas Lietuvos 100-mečio pyragas, kurio plotis buvo 80 cm, o ilgis siekė 120 cm, taip netikėtai buvo pasiektas naujas, bendrabutyje iškepto pyrago, rekordas ir visa tai įvyko vasario 7-ąją.

Išlyginamosios a klasės mokinai jungėsi prie iniciatyvos ,,Tautinė juostos audimas“.

Išlyginamosios a klasės mokinai jungėsi prie iniciatyvos ,,Tautinė juostos audimas“, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, kurią organizavo Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija, Šilalės rajone. Prie šios idėjos jungtis paskatino klasės vadovė Aušra Dambrauskienė, nes ją iniciavo mokytojos buvusi mokykla.

Mokiniai iš skirtingų šalių: Baltarusijos, Rusijos, Gruzijos, Ukrainos, Kazachstano turėjo puikią galimybę įausti savo pinamos juostos centimetrą bei pasijausti didelės bei vieningos Lietuvos bendruomenės dalimi. Mokiniai susipažino su lietuvių liaudies papročiais ir tradicijomis, patys išmoko austi, suprato audimo technologiją ir savitumą. Atkūrė tautinę juostą, kaip lietuvių tapatumo išraišką. Išmoko įvairiausių ornamentų, simbolių ir juos pritaikė juostų audime. Kūrė įvairias kompozicijas pritaikydami tautinės vėliavos spalvinius derinius. Mokiniai džiaugėsi savo darbais, juos paveikslavo, siuntė nuotraukas savo tėveliams į įvairias pasaulio vietas, dalinosi įspūdžiais ir įspūdingiausiomis audimo akimirkomis.

Visa klasė nuaudė 18 metų juostų ir prisijungė prie 37 Lietuvos ir užsienio organizacijų, kurios visos drauge įgyvendino iniciatyvą ,,Tautinės juostos audimas“ ir iš trispalvių popieriaus lapelių nuaudė net 740 metrų juostą. Jeigu paskaičiuotume laiką, kurį prie juostos audimo būtų praleidęs vienas žmogus, išeitų 1850 val. arba 231 darbo diena.

Vasario 14 dieną, pamatavę juostą iniciatyvos dalyviai Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos stadione suformavo Lietuvos kontūrus.

Apie rezultatą bus informuota agentūra ,,Factum“ prie Lietuvos kultūros fondo. Tikimasi ,,Ilgiausios kaišytinės juostos“ rekordo. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Išlyginamosios klasės mokytoja ir klasės vadovė Aušra Dambrauskienė

Konferencija „Atminties apie tremtį svarba šiandieninei visuomenei ir ateities kartoms”.

2018 m. vasario 12 d. Vilniaus lietuvių namų mokytojai ir administracija dalyvavo Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamoje konferencijoje „Atminties apie tremtį svarba šiandieninei visuomenei ir ateities kartoms”, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Konferencijos metu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis įteikė aukščiausią Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apdovanojimą „Gerumo žvaigždė“ Vilniaus lietuvių namų direktoriui Gintautui Rudzinskui už ilgametį nepriekaištingą darbą.

Konferencijos pabaigoje koncertavo Vilniaus lietuvių namų kamerinis choras ir tautinių šokių kolektyvas „Volungė“. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas.

Mūsų mokykloje sausio 25 dieną įvyko pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso ,,Ir knyga mane augina'' I turas, kuriame dalyvavo 1-4 klasių mokiniai. Mokiniai, laimėję savo amžiaus grupėje, atstovaus mokyklai Vilniaus miesto meninio skaitymo konkurso II etape.

1-2 klasių amžiaus grupėje III – ąją vietą laimėjo 1 klasės mokinė Justina Stankevičiūtė, kuri deklamavo Petro Gaulės „Vilko pupa“, paruošė mokytoja Nijolė Volosevičienė. II – ąją vietą laimėjo 2 klasės mokinė Monika Gerviliūtė, kuri skaitė Liutauro Degėsio „Sidabrinė žiema“, paruošė mokytoja Rasa Mažeikienė.

I – ąją vietą laimėjo 1 klasės mokinė Dominyka Demeškaitė, ji skaitė Kęstučio Kasparavičiaus „Lenktynės“, mokytoja Nijolė Volosevičienė.

3-4 klasių amžiaus grupėje III - ąją vietą iškovojo 3 klasės mokinė Austėja Andraikėnaitė, ji deklamavo Violetos Palčinskaitės „Besmegenis išvyksta“, paruošė mokytoja Aldona Gecevičienė. II - ąją vietą laimėjo 3 klasės mokinys Vėjas Vaičiūnas, kuris skaitė Eduardo Selelionio „Vienas“, mokytoja Aldona Gecevičienė. I- ąją vietą laimėjo 4b klasės mokinys Nikolas Natas Sevostjanovas, kuris deklamavo Juozo Erlicko „Kai skauda dantys“, paruošė mokytoja Rūta Varnagirienė.

Didžiausios sėkmės linkime skaitovams II etape, kuris vyks Vytės Nemunėlio pradinėje mokykloje. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Mano muzikos ritmas.

,,Mano muzikos ritmas‘‘ - būtent taip vadinosi 2018 m., sausio 17 d., Vilniaus lietuvių namų bendrabutyje vykęs gyvosios muzikos mylėtojų vakaras. Į salę susirinko ne tik tie, kas groja muzikos instrumentais, bet ir tie, kurie tiesiog negali gyventi be muzikos. Plačiau.

Tarptautinė studentų praktika Vilniaus lietuvių namuose.

LEU Lietuvių kalbos ir literatūros centras bendradarbiaudamas su Vilniaus lietuvių namų Užsienio lietuvių švietimo skyriumi jau antrus metus iš eilės organizavo Kazachijos Nacionalinio Abajaus vardo pedagoginio universiteto studentų tarptautinę pedagoginę praktiką.

Į Vilniaus lietuvių namus sausio 8-12 dienomis atvyko 7 studentai iš Kazachijos, kurie dalyvavo ne tik įvairių dalykų pamokose, bet ir vykdė socialines veiklas: vyko į Rasų kapinėse esantį Angelų kalnelį, padėjo mokyklos socialinei pedagogei gaminti darbo priemones.

Studentai itin šiltai pasakojo apie naujas patirtis, įvairius darbo metodus matytus anglų kalbos, fizikos, matematikos, kūno kultūros pamokose, jiems nuostabą sukėlė šilti ir atviri mokinių ir mokytojų tarpusavio santykiai, įvairūs grupinio darbo metodai bei taip plačiai naudojamos informacinės technologijos. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Mokyklos skaitovų konkursas.

Mokyklos skaitovų konkursas Mokykloje sausio 11 dieną vyko tradicinis Meninio skaitymo konkursas, kuriame dalyvavo dvi dešimtys mokinių iš 5-8 ir I-IV gimnazijos klasių. Pirmųjų vietų laimėtojai atstovaus mokyklą Vilniaus miesto raiškiojo skaitymo konkurse.

5-8 klasių amžiaus grupėje III – ąją vietą laimėjo Marija Vrublevskaja iš IK b klasės, kuri deklamavo Liutauro Degėsio „Sidabrinė žiema“ ir Baltosios Varnelės „Kaimyno uogos“, paruošė mokytoja Greta Botyriūtė. II – ąją vietą laimėjo Ūla Paskačimaitė iš 6 b klasės, kuri skaitė Justino Marcinkevičiaus eilėraštį „Gimtoji kalba“, paruošė mokytoja Violeta Bartkienė. I – ąją vietą laimėjo Deimantė Bačiulytė iš 8 a klasės, ji deklamavo Pauliaus Širvio „Liepsnabokščiai klevai“, mokytoja Violeta Bartkienė.

I- IV gimnazijos klasių grupėje III- ąją vietą užėmė Motiejus Mazepa iš IIIa G klasės, jis deklamavo V. Mačernio sonetą, paruošė mokytoja Kristina Nugarienė. II- ąją vietą laimėjo Angelika Jakutytė, iš IV a G klasės, kuri skaitė Henriko Radausko „Kaštanas pradeda žydėti“, mokytoja Rūta Zakarkaitė. I- ąją vietą laimėjo Justina Pošiūnaitė iš Ia G klasės, kuri skaitė Jurgos Ivanauskaitės ištrauką iš apsakymo „Aš mirštu, tu miršti, jis, ji mirštu“, iš knygos „Kaip užsiauginti baimę“, paruošė mokytoja Vilma Vilkytė -Žemaitaitienė.

Sėkmės skaitovams Vilniaus miesto etape. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Kūčių vakarienė.

2017 m., gruodžio 20 d., Vilniaus lietuvių namuose vyko tradicinė Kūčių vakarienė. Joje pasirodymą surengė gimnazijos mokiniai, taip pat renginyje dalyvavo vokalinis ansamblis "Elss". Susirinkusius džiugino jo narių: Eglės Valčiukaitės, Saulės Neugasimovos, Simos Kokalaitės, Liucinos Blaževič bei grupės meno vadovo ir koncertmeisterio Vitalijaus Neugasimovo - atliekamos muzikinės kompozicijos. Kūčių vakarienė šiais metais subūrė apie 300 mokinių, buvusių mokinių, mokytojų bei 28 svečius iš įvairių institucijų. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Konferencija „Gyvensime tėvų žemėje“.

2017 metų, gruodžio 14 d., Vilniaus lietuvių namų tautinių šokių kolektyvas ir kamerinis choras dalyvavo Socialinių paslaugų priežiūros departamento surengtoje konferencijoje „Gyvensime tėvų žemėje“, skirtoje paminėti Politinių kalinių ir tremtinių bei jų šeimų narių sugrįžimo programos 25-ąsias metines. Konferencijoje skambėjo ne tik sveikinimai, tačiau buvo apžvelgti per ketvirtį amžiaus nuveikti darbai. Pasidalinti mintimis apie rūpimas problemas, atsakyti į klausimus ir išgirsti, ką mano kiti, į konferenciją susirinko suinteresuotų institucijų atstovai, grįžę tremtiniai, specialiųjų globos namų „Tremtinių namai“ senjorai, Vilniaus lietuvių namų gimnazijoje besimokantys tremtinių palikuonys. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Vilniaus miesto jaunučių chorų festivalis „Šviesa“.

Vilniaus lietuvių namų jaunučių choras (vadovė Nijolė Gaidelienė) gruodžio 13 d. dalyvavo Vilniaus miesto jaunučių chorų festivalyje „Šviesa“, kuris vyko Jono Basanavičiaus progimnazijoje. Festivalis neatsitiktinai organizuojamas gruodžio 13-ąją. Šią dieną lietuviai nuo seno pradėdavo švęsti žiemos saulėgrįžą. Tai šviesos užgimimo šventė. Tad šią simbolinę dieną visų festivalio dalyvių bei svečių širdis užpildė šviesa, jos plakė vienu muzikos ritmu. Šis festivalis buvo organizuojamas jau šeštą kartą ir šiais metais jis skirtas Lietuvos Valstybės šimtmečiui paminėti. Šeštasis jaunučių chorų festivalis „Šviesa“ subūrė 12 Vilniaus miesto jaunučių chorų iš įvairių mokyklų.

Mikalojus Konstantinas Čiurlionis yra pasakęs, kad „muzika – tai Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias mūsų sielos stygas, raminti širdis, suvargusias gyvenimo rūpesčiuose, guiti iš jų melus, nedorybes, pavydus, neapykantas“. Muzika yra mūsų gyvenimo šviesa, praplečianti žmogaus sąmonę, gilinanti jo intelektą, padedanti tapti laisvu ir mokanti išreikšti save. Šis festivalis mokiniams – tai puiki galimybė susipažinti su scenos kultūra bei pajausti chorinio dainavimo teikiamą malonumą.

Festivalyje pasisėmę gėrio, grožio, šviesos, tyro džiaugsmo su meile skleisime jį aplinkiniams. Mūsų choro dalyviai pasirodė puikiai, labai gerai atliko savo programą, todėl buvo žiūrovų dosniai apdovanoti aplodismentais, o organizatorių - saldumynais bei patyrė daug malonių įspūdžių. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Gimnazijoje lankėsi Lietuvos projekto „Negrįžusiųjų atminimui“ dalyviai.

2017-12-04 gimnazijoje lankėsi Lietuvos projekto „Negrįžusiųjų atminimui“ dalyviai. Šio projekto dalyviai užsiiminėja politinių kalinių ir tremtinų kapų ir palaidojimo vietas žyminčių paminklų tvarkymu. Susitikimo su mokiniais metu buvo atidaryta fotografijų paroda, kurioje užfiksuoti lietuvių mirusių Sibire kapų tvarkymo momentai. Taip pat vaikai dalyvavo istorijos pamokoje, kurioje sužinojo apie žmonių gyvenusių Sibire buitį, gyvenimo sąlygas, bei tai kaip šie žmonės ar jų vaikai ten gyvena dabar. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

III-asis tarptautinis jaunųjų muzikų festivalis „RennhofJazz 2017“.

2017 m., lapkričio 17 d., Vokietijoje, Hiutenfeldo miestelyje, Vasario 16-osios gimnazijoje, vyko III-asis tarptautinis jaunųjų muzikų festivalis „RennhofJazz 2017“, kuriame dalyvavo Vilniaus lietuvių namų atlikėjos – Iv b G kl. mokinės Dominyka Kairytė ir Skaistė Žilinskaitė, III a G kl. mokinė Anastasija Krylova (vadovė Judita Taučaitė), Vasario 16-osios gimnazijos vokalinis ir instrumentinis ansamblis (vadovas Gintaras Ručys), Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos muzikai (vadovas Leonardas Bėkša), Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos bigbendas (vadovas Artūras Urniežius). Džiazo festivalio pabaigoje koncertavo Kristoferis Hermanas (ChristopherHermann) ir Marekas Hercas (MarekHerz) iš Frankfurto. Gimnazijos direktorė Janina Vaitkienė džiaugėsi, kad šiame džiazo renginyje mokiniai muzikuoja kartu su savo mokytojais, vieningai siekdami bendro tikslo.

Festivalio dalyviai turėjo galimybę apsilankyti įspūdingame pono Richterio Auto muziejuje, turinčiame be galo turtingą senovinių automobilių kolekciją, susipažinti su Vasario 16-osios gimnazija, grožėtis vienu vaizdingiausių Vokietijos miestu Heidelbergu, kuris garsus seniausiu veikiančiu Vokietijos universitetu, originaliais, per karą nesugriautais pastatais, tarp jų daugiau nei 90 metų virš miesto stūksančia Heidelbergo pilimi.

Grįžome kupinos įspūdžių ir dėkingos visiems, prisidėjusiems organizuoti šią puikią kelionę. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Projektinio mokymo taikymas mokant jaunimą verslininkiškumo.

2017 m., lapkričio 21-27 d., Vilniaus lietuvių namų bendrabučio auklėtoja Agnė Vernickaitė dalyvavo jaunimo darbuotojų projektinio mokymosi kursuose Sofijoje (Bulgarija). Kursų metu probleminio mokymo ekspertas dr. Mikas Balkevičius supažindino kursų dalyvius su probleminio ir projektinio mokymosi metodika: šiuolaikine mokymosi filosofija, problemų schemų kūrimo, informacijos paieškos, strategijų kūrimo, refleksijų atlikimo metodika.

Erasmus+, Strateginių partnerysčių projektą ,,Projektinio mokymo taikymas mokant jaunimą verslininkiškumo‘‘ (2017-1-BG01-KA205-035758) vykdo Bulgarijos atminties fondas kartu su VšĮ ,,Probleminio mokymo institutu”. Projekto tikslas – pritaikyti projektinio mokymosi strategiją mokant jaunimą verslininkiškumo, suteikiant galimybę mokytis pagal šiuolaikinės didaktikos reikalavimus.

Projektas numatomas vykdyti 2017-2019 metais. Numatyta surengti 3 tarptautinio lygio mokymus jaunimo darbuotojams ir jauniems žmonėms modeliuojant, pritaikant ir išbandant projektinio mokymosi strategiją, mokantis verslininkiškumo pagrindų. Projekte numatoma sukurti verslininkiškumo mokymui skirtą metodinę medžiagą pagal projektinio mokymo(si) metodiką bei ją virtualizuoti.


Šokių konkursas „Baltic amber 2017“.

Vilniaus lietuvių namų tautinių šokių kolektyvas „Volungė“ lapkričio 19 d. vyko į Suvalkus, kur dalyvavo šokių konkurse „Baltic amber 2017“. „Volungės“ jaunių grupės mergaitės sušoko linksmąją „Barborytę“. Šis šokis susirinkusiems labai patiko, šokėjos sulaikė daug plojimų. Džiugiausia buvo tai, kad šokis buvo ne tik publikos smagiai sutiktas, bet ir buvo nominuotas trečiajai vietai. Kartu su mergaitėmis į konkursą vyko ir jaunuolių grupės šokėjos. Jospristatė publikai „Volungės“ šokį ir iškovojo antrąją vietą šiame konkurse. Šokėjos, pasipuošusios antrosios ir trečiosios vietos medaliais, laimingos grįžo namo. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Vilniaus miesto mokinių vokiškos dainos festivalis.

Lapkričio 22 d. 15 val. Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) aktų salėje vyko Vilniaus miesto moksleivių vokiškos dainos festivalis. Šį festivalį kasmet inicijuoja Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamentas ir Vilniaus miesto vokiečių kalbos mokytojų metodinis būrelis. Skaitykite plačiau.

Metodinės dienos užsienio ir Lietuvos mokytojams.

Lapkričio 23-24 dienomis Vilniaus lietuvių namuose Užsienio lietuvių švietimo skyriuje vyko metodinės dienos: „Kalendorinių švenčių scenarijų rengimas“. Kvalifikacijos kėlimo renginys buvo skirtas užsienio lietuvių mokyklų, Vilniaus ir Šalčininkų rajonų pedagogams. Į renginį susirinko pedagogai tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio: Lenkijos, Kaliningrado srities, Baltarusijos, Amerikos. Dvi dienas įvairių dalykų mokytojai aktyviai dalyvavo tiek teorinėse, tiek praktinėse veiklose, patys įsitraukė į diskusijas, daug sužinojo apie įdomius, netradicinius darbo su mokiniai metodus, gilinosi į senąsias tradicijas, šoko ir mokėsi dainuoti. Skaitykite plačiau. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Akcija „Angelų kalnelis“.

Sostinės Rasų kapinėse stūkso Angelų kalnelis, jame yra paminklas negimusiems kūdikiams. Jau ketverius metus mūsų mokiniai padeda globoti šią vietą.

Lapkričio 9-15 dienomis mūsų gimnazijos bendruomenė susivienijo akcijai „Angelų kalnelis“. Vyko netradicinės integruotos tikybos - etikos pamokos, kurios paragino skleisti bei puoselėti gyvybės kultūrą. Visą savaitę mokiniai rinko žvakutes bei rašė laišką - maldą negimusiems kūdikiams. Nuoširdžiai atvėrę širdutes uždegėme surinktas žvakutes ant vaikų kapelių „Angelų kalnelyje“. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Projektas „Mokymai: medijų raštingumas multiplikatoriams“.

Vilniaus lietuvių namų komanda ( lietuvių kalbos mokytoja Kristina Nugarienė ir III G klasės mokinė Anastasija Krylova ) buvo atrinkta dalyvauti respublikiniame projekte ,,Mokymai: medijų raštingumas multiplikatoriams“, organizuotame Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos, bendradarbiaujant su Tolerantiško Jaunimo Asociacija, finansuojant Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadai Vilniuje. Projekto tikslas – paruošti skleidėjus, kurie sukurtų pamokų planus - aprašymus tęstinei medijų raštingumo integravimo veiklai Lietuvos mokyklose. Skaitykite plačiau.

Ispanijos dienos Vilniaus lietuvių namuose

Lapkričio 13-17 dienomis gimnazijoje vyko renginiai skirti Ispanijai, tai tradicinis, tęstinis projektas, kurio metu susipažįstame su įvairiomis šalimis, kultūromis ir kalbomis tų mokinių, kurie atvyksta iš užsienio gyventi ir mokytis Vilniaus lietuvių namuose. Skaitykite plačiau. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Projektas „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“.

Mokykloje šiais mokslo metais startavo projektas „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“. Šį projektą vykdo Britų taryba ir VšĮ „Meno avilys“ kartu su Ugdymo plėtotės centru. Projektu siekiama ugdyti Lietuvos mokytojų ir vyresniųjų klasių mokinių medijų raštingumą. Ypatingas dėmesys kreipiamas į audiovizualines medijas ir mokiniams patrauklius medijų produktus (TV laidas, filmus, reklamas, kompiuterinius žaidimus, socialinius tinklus). Mokyklai skirta medijų sritis - kinas. Projekto metu dalyviai (jungtinė Vilniaus lietuvių namų gimnazistų ir mokytojų grupė) turės galimybę pasisemti naujų žinių apie medijas, susitikti su medijos industrijos atstovais. Taip pat bus rengiamos pamokos, susijusios su audiovizualinėmis medijomis. Mokiniai kartu su mokytojais dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu kurs savo išskirtinį medijų produktą.

Lapkričio 14 dieną Vilniaus lietuvių namuose svečiavosi Kristupas Sabolius, filosofas, scenaristas, rašytojas, vertėjas ir Vilniaus universiteto docentas. Jo paskaita „Vaizduotė ir medijos“ sudomino ir privertė susimąstyti ne tik mokinius, bet ir mokytojus. Kristupas Sabolius pasakojo apie vaizduotės sąsają su medijomis, kurios supa mus šiuolaikiniame pasaulyje. Susitikimas buvo labai įdomus, nekantriai laukiame naujų Medijų raštingumo projekto „Dideli maži ekranai“ veiklų. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Šv. Martyno diena.

Kai artėja tamsus metų laikas, kai visiems norisi kuo daugiau šviesos ir šilumos, Vilniaus Goethe`s institutas lapkričio 10 dieną, penktadienį, 16 val., pakvietė susirinkti Bernardinų bažnyčioje ir dalyvauti Šv. Martyno eisenoje.

Kaip žinia, visoje Vokietijoje, ypač katalikiškajame Reino regione, lapkričio 11-ąją, Šv. Martyno dieną, sutemus galima pamatyti vaikų procesijas su pačių pasigamintais žibintais, skleidžiančiais šviesą ir šilumą. Taip prisimenama legenda, kaip Šv. Martynas pasidalino apsiaustu su sušalusiu vargeta ir įžiebė šilumą bei v iltį pavargėlio širdyje.

Mūsų mokyklos mokiniai: Lėja Vilimaitė (6b kl.), Sebastjan Cybulskij (6b kl.), Erika Nikitinaitė (7b kl.), Laisvė Elena Strazdaitė (7b kl.), Kotryna Šmitaitė (8b kl.) ir Dominykas Čėnys (8 a kl.) - kartu su vokiečių kalbos mokytoja Laura Zabulyte-Šapranauskiene ir kitais Vilniaus miesto vaikais bei mokiniais, nešini namuose pasigamintais žibintais, prisiminė Šv. Martyno legendą, bylojančią mums, kad kiekvienas galime skleisti šviesą ir šilumą. Susitikę Bernardinų bažnyčioje stebėjome Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivių inscenizuotą Šv. Martyno legendą, giedojome giesmes ir, užsidegę žibintus šventinta ugnimi, palengva judėjome Maironio gatve link Sereikiškių parko/Bernardinų sodo. Pasiekę Šv. B. Bonifaco gatvę, grįžome į Bernardinų vienuolyną, kur pasivaišinome šilta arbata ir sausainiais. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Vokiečių kalbos dienos.

Po sėkmingo Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“ starto šiemet vėl turime galimybę, neabejingus vokiečių kalbai, prisijungti prie „Ö kaip vokiškai?“ iniciatyvos. Ja siekiama pabrėžti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvos švietimo ir kultūros įstaigose, versle ir kitose gyvenimo srityse. Skaitykite plačiau. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Naujokų krikštynos.

Jau daug metų naujokai, atvykę iš įvairių pasaulio šalių į Vilniaus lietuvių namus mokytis, mokslo metų pradžioje būna pakrikštijami, kad taptų pilnateisiai mokyklos bendruomenės nariai. Taip ir šiais metais, vieną lietingą, bet labai smagią spalio 11 d. popietę, visi naujokai buvo pakrikštyti. Šios krikštynos buvo ypatingos - naujokai turėjo išsitraukti spalvą, kuri jiems nurodė, kokiose išbandymų dirbtuvėlėse jie turės atlikti užduotis. Mokiniai kepė pyragą, puošė svajonių medį, pynė spalvingas apyrankes, bandė susidraugauti su moliu, sekė mokyklos istorijos pėdomis arba bandė tapti veidrodžio atspindžiais. Tie, kas nenustigo vietoje, skubėjo į šokio pamoką. Kiekvienas naujokas juto vyresniųjų draugų, pavadintų angelais sargais ir lydėjusių naujokus visą renginį, paramą. Pertraukėlių metu mokinius linksmino pramoginių šokių šokėjai Rapolas Lukša ir Paula Jančis bei Alanas Čelučanskij ir Emilija Kuznecovaitė, Vilniaus lietuvių namų liaudiškų šokių kolektyvo „Volungė“ nariai lyg viesulas kvietė visus dalyvius šokti lietuvių liaudies šokių.

Atlikus visus išbandymus, naujokai davė priesaiką ir ją patvirtino savo delnų antspaudais bei Iškilmingai sugiedojo mokyklos himną. Šventę vainikavo didysis krikštynų tortas.

Nuoširdžiausia padėka visiems bendruomenės nariams, be kurių ši šventė nebūtų įvykusi, darbo grupei, kuri organizavo šventę: Natalijai Sevostjanovienei, Irenai Kowalewskai, Laimai Raišelytei, Ktistinai Vaitkienei, Pavelui Taraškevičiui, Agnei Vernickaitei, Viktorijai Barkauskienei, Zitai Damauskienei, Gintarui Kraujeliui, Viliui Švėgždai, Kristinai Papšienei, Mokinių tarybai, Konsulų klubui ir II a G klasės mokiniams. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Netradicinė pamoka I- IV gimnazijos klasės mokiniams: „Lietuvių sakmės ir pasakos animacijoje“.

Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojų asociacija ir Vilniaus lietuvių namų Užsienio lietuvių švietimo skyrius spalio 13 d. 11.00 val. pristatė renginį- netradicinę pamoką vyresniųjų klasių mokiniams: „Lietuvių sakmės ir pasakos animacijoje“. Dalyviai galėjo pamatyti Kaliningrado srities mokinių sukurtą filmą „Jūratė ir Kastytis“, bei režisierės Jūratės. Leikaitės sukurtus filmus : „Taip Laima lėmė“, „Margučių rytas“, „Beieškant paparčio žiedo“ pamokoje aktyviai dalyvavo ne tik mokyklos bendruomenė, bet ir LR seimo švietimo ir mokslo komiteto biuro vedėjas Kęstutis Kaminskas, projekto vadovas Aleksas Bartnikas, projektų režisieriai Valentas Aškinis ir Jūratė Leikaitė. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Užsienio lietuvių švietimo skyrius

Renginys skirtas jauniems užsienio pedagogams.

2017 m. spalio 2-5 dienomis Vilniuje Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva vyko „Besisteigiančių užsienio šalyse lituanistinių mokyklų ir pradedančių dirbti lituanistinėse mokyklose mokytojų kvalifikacijos tobulinimo seminaras“, į kurį atvyko jauni specialistai iš viso pasaulio, jie savo bendruomenėse moko vaikus pažinti Lietuvą, prisiliesti prie jos kalbos, kultūros ir tradicijų. Susirinko mokytojos iš Airijos, JAV, Didžiosios Britanijos, Skandinavijos, Norvegijos, Islandijos, net iš Australijos ir Egipto. Skaitykite plačiau. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

2017 m., spalio 30 d., Vilniaus lietuvių namai minėjo 27-ąjį gimtadienį.

Visų klasių mokiniai 2 pamokos metu piešė „Ateities mokyklą“, o gimnazijos administracija pasveikino kiekvieną gimnazijos bendruomenės narį su gimtadieniu įteikdama saldžias dovanėles. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Poetinės kalbos skambesys Europos kalbų dieną.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kiekvienais metais netradiciškai mini Europos kalbų dieną – rugsėjo 26-ąją. Šiais metai bendradarbiauti buvo pakviestas ir Vilniaus lietuvių namų Užsienio lietuvių švietimo skyrius organizuojantis bei kuruojantis renginius, skatinančius tarptautinį bendradarbiavimą. Šį kartą mokiniai, atvykę iš viso pasaulio ir besimokantys Vilniaus lietuvių namuose, savo gimtosiomis kalbomis skaitė lietuvių poetų tekstus. Renginyje skambėjo anglų, gruzinų, italų, ispanų, prancūzų, ukrainiečių, rusų ir kitos kalbos. Skaitykite plačiau. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Mokslo ir žinių šventė.

„Jei savo mokyklą vadinate namais, o tai labai jaučiasi būnant čia šiandien, kur stiprus bendruomenės jausmas, tai visi kartu galite nuveikti daug gražių dalykų ir pasiekti didelių tikslų. Čia namai visai šiai daugianacionalinei bendruomenei. Atviromis akimis ir širdimis nerkit į didžiulį žinių pasaulį, kur jūsų laukia daug žinių, paslapčių ir įdomių dalykų. Visiems linkiu sėkmingų naujų mokslo metų“, – su Lietuvių namų bendruomene pasisveikinusi bene 7 skirtingomis kalbomis sakė Rugsėjo 1-osios šventėje Vilniaus lietuvių namuose apsilankiusi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Mokykloje prabėga gražiausios žmogaus vaikystės ir jaunystės dienos. Mokykla – tai žinių tvirtovė, iš kurios išeiname į platų gyvenimo kelią – Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinių programų valdymo skyriaus vedėja Živilė Šukytė-Kraskauskienė gimnazijos mokytojams bei mokiniams linkėjo geros kloties ir gerų naujųjų mokslo metų.

Šiais mokslo metais mūsų gimnazijoje mokysis beveik 400 mokinių, atvykusių iš įvairių šalių. Pirmą kartą į mūsų gimnaziją atvyko mokiniai iš Vietnamo, Turkijos ir Norvegijos. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Vilniaus lietuvių namų šokėjai Rygoje!

Gegužės 26 d. Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje vyko tarptautinis šokių festivalis „Mano tėviškės spalvos“, kurį organizuoja Latvijos lietuvių bendruomenė, vadovaujama Rolando Žalnieriaus. Šventėje pasirodė kolektyvai iš Rygos, Joniškio, Gelgaudiškio, Panevėžio, Londono, Vilniaus ir mūsų gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvo jaunimo grupė. Po šventės smagiai pabendravome su kitų kolektyvų šokėjais, pasigrožėjome vakarine Ryga. Kitą dieną aplankėme Rygos senamiestį ir, kupini naujų įspūžių, smagiai nusiteikę, grįžome namo. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Sporto šventė (II diena).

2017 m. gegužės 23 d. Vilniaus lietuvių namuose vyko antroji Sporto šventes dalis, kurioje dalyvavo 5-8, IK ir I-IV G klasių mokiniai ir mokytojai.

Šventė prasidėjo mankšta sporto salėje, kurią pravedė mokiniai - Dominyka Kairytė ir Lukas Jankauskas.

Bėgimo rungtyje mergaičių tarpe laimėjo:

5 kl. - Paulina Irtmonaitė;
6 kl. – Ona Tuinylaitė;
7 kl. Gabriela Liminovič;
8 kl. – Anna Podorozhnia;
IK kl. – Diana Galkantaitė;
I G kl. – Anna Simėnaitė;
II G kl. – Olha Molhanova;
III G kl. – Skaistė Žilinskaitė;
IV G kl. – Jekaterina Kelbaitė.

Bėgimo rungtyje berniukų tarpe laimėjo:

5 kl. – Artur Buivydis;
6 kl. – Dovydas Rekštys;
7 kl. – Adomas Pledas;
8 kl. – Lukas Tomaševskis;
IK kl. – Orestas Opulskis;
I G kl. – Sergiy Iegorian ir Daviti Chachibaia;
II G kl. – Motiejus Mazepa;
III G kl. – Ervinas Damauskas;
IV G kl. - Denisas Kugis.

Mokytojų bėgimo rungtyje dalyvavo kūno kultūros mokytojas Povilas Klimas ir technologijų mokytojas Pavelas Taraškevičius.

Po bėgimo visa bendruomenė rinkosi sporto salėje, kurioje lietuvių kalbos mokytoja Rūta Zakarkaitė vedė intensyvią aerobikos treniruotę.

Po nedidelės pertraukos vyko kvadrato varžybos, kurias laimėjo 8 a, b, c klasių rinktinė.

Futbolo varžybas tarp Europos ir Azijos rinktinių, laimėjo Azijos rinktinė, o krepšinio varžybų nugalėtojais tapo - IV a ir b G klasių rinktinė.

Sveikiname nugalėtojus! Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Sporto šventė (I diena).

2017 m. gegužės 22 d. įvyko 2017 m. Vilniaus lietuvių namų sporto šventės pirmoji dalis. Šventėje dalyvavo 1-4 klasių mokiniai.

Estafečių varžybose tarp 1-2 klasių mokinių nugalėjo 2 klasės mokiniai. Kvadrato varžybose tarp 3 a, b klasių rinktinės ir 4 klasės nugalėjo 4 klasės komanda, o tarp 3 a, b klasių rinktinės ir 2 klasės mokinių nugalėjo 3 a, b klasių mokinių rinktinė.

„Taikliausio krepšininko“ rungtyje varžėsi 1, 2, 3 a, 3b, 4 klasių atstovai. Šioje rungtyje nugalėjo:

Herkus Mažeikis – 1 kl.;
Vėjas Vaičiūnas – 2 kl.;
Mykolas Bagdonas – 3 a kl.;
Ernestas Nelkinas – 3 b kl.;
Natas Bertauskas – 4 kl.

Sveikiname nugalėtojus!

Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Šauniausios panelės ir vaikino rinkimai.

2017 m., gegužės 12 d., Vilniaus lietuvių namuose vyko Šauniausios panelės ir vaikino rinkimai.

Komisija po įvairiausių išbandymų nugalėtojais išrinko šauniausia panele - Darja Kutsepalenko, 8 c klasės mokinę, o šauniausiu vaikinu - Yehorą Ivashutiną, II a G klasės mokinį.

Sveikiname šauniausius! Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Tarptautinis Jaunųjų talentų konkursas Londone, skirtas Motinos dienai.

2017 m., gegužės 4 - 10 dienomis, net dvi Vilniaus lietuvių namų liaudiškų šokių kolektyvo šokėjų grupės viešėjo Londone ir dalyvavo Tarptautiniame Jaunųjų talentų konkurse, skirtame Motinais dienai. Šio konkurso iniciatorius ir organizatorius – EC Lighthouse Ltd. Konkurso globėjas – Lietuvos Respublikos ambasada JK. Projekto vadovė – Nijolė Jankauskienė. Merginų grupė atliko lietuvių liaudies šokį ,,Trapukas‘‘, jaunimo grupė – šokį „Lenciūgėlis“.

Kolektyvo nariams nusišypsojo laimė, jie tapo Tarptautinio jaunųjų talentų konkurso šokėjų grupės II - os vietos laimėtojais ir buvo apdovanoti specialiai konkursui sukurta statulėlė bei LR ambasados Jungtinėje karalystėje įsteigtu padėkos raštu.

Dienos, praleistos Londone, išliks ilgai atmintyje, nes aplankyti pagrindiniai miesto objektai, parkai, nupėdinta kelios dešimtys kilometrų, patirta daug smagių ir džiugių akimirkų drauge.

Kelionės organizatorės ir vadovės- lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Aušra Dambrauskienė, choreografijos mokytoja metodininkė, ratelio vadovė Zita Damauskienė. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Gegužės 9 dieną gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Užsienio Reikalų Ministerijos Europos Sąjungos departamento darbuotoja Rasa Ramoškaitė.

Gegužės 9 dieną gimnazijoje lankėsi Lietuvos Respublikos Užsienio Reikalų Ministerijos Europos Sąjungos departamento darbuotoja Rasa Ramoškaitė. Ji yra projekto „Atgal į mokyklą“ dalyvė. Viešnia vedė pamoką IIG klasės mokiniams. Pamokos tema „Lietuva Europos Sąjungoje“. Mokiniai sužinojo apie ES susikūrimą, Lietuvos kelią į šią sąjungą bei gaunamą naudą būnant ES nare. Taip pat buvo aptartos problemos, su kuriomis susiduria ES. Pamokos metu mokiniai laisvai galėjo diskutuoti, reikšti savo nuomonę. Aktyviausi buvo apdovanoti URM prizais.

Airijos dienos.

2017 m., gegužės 2-4 d., Vilniaus lietuvių namuose vyko projekto „Tarpkultūrinis ugdymas“ Airijos dienos. Gimnazijoje, įvairiose klasėse, mokosi 9 iš Airijios atvykę mokiniai. Šiomis dienomis vyko netradicinės pamokos, 7 a ir b klasių mokiniai lankėsi visose 1-8 klasėse su pačių parengtu pristatymu apie Airiją, pasakojo apie šios šalies istoriją iki tradicijas. Vyko airiško troškinio degustacija, apyrankių pynimas panaudojant Airijos vėliavos spalvas, airiškų šokių pamoka, komiksų kūrimas, buvo daug skambios airiškos muzikos.

Baigiamajame renginyje - „Protų mūšyje“ - apsilankė J. E. Airijos ambasadorius Lietuvoje David Robert NOONAN.

Dėkojame 7 a ir 7 b klasių vadovėms Violetai Bartkienei ir Kristinai Nugarienei bei jų auklėtiniams, kurie noriai organizavo ir dalyvavo Airijos dienose. Labai ačiū Gintarui Kraujeliui, Ilonai Smalskienei, Natalijai Dapkienei, Viktorijai Barkauskienei, Zitai Damauskienei, Natalijai Sevostranovienei, Vilmai Tarabildienei, Laurai Meškauskienei, Juditai Taučaitei ir Editai Juozėnienei už turiningą Airijos dienų savaitę. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Profesinio orientavimo dienos.

Kaip ir kiekvienais metais, pavasarį, taip ir šiemet, Vilniaus lietuvių namuose tris dienas vyko profesinio orientavimo dienos.

II a ir II b gimnazijos klasėse Laima Mačiulytė, laisvai samdoma gidė, dalinosi savo kelionių įspūdžiais. „Kelionės - tai savęs pažinimas ir išbandymas“, - sakė viešnia. Nuotaikingai ir labai išsamiai Laima Mačiulytė pasakojo apie gido profesiją, kalbėjo apie populiariausius turistinius maršrutus, kokias užsienio kalbas turėtų mokėti arba mokytis būsimi gidai. Pasakojimą pabaigė legenda apie Vilniaus įkūrimą.

Išlyginamoji b klasė susitiko su Valerija Košeleva, Vilniaus kolegijos socialinės pedagogikos studente. „Gyvenimas nuo marketingo iki pedagogikos, arba kaip atrasti savo kelią“. Valerija Košeleva pasakojo apie ilgas savo profesinio kelio paieškas. Apie baigtas studijas užsienyje, savęs ieškojimo kelią bei situacijas, kurių dėka buvo rastas tikrasis pašaukimas.

II a gimnazijos klasė kartu su socialine pedagoge Agne Vernickaite vyko į Jaunimo darbo centrą atlikti interesų profilio testo.

Socialinės pedagogės kabinete visas tris dienas veikė „Profesinio orientavimo biuras“, kuriame mokiniai galėjo susipažinti, kaip pateikti dokumentus LAMA BPO sistemoje, pas psichologę Godą Aršauskaitę atlikti profesinio profilio testus.

Šiukšlės - Žemės rūbas?

Vilniaus lietuvių namų mokykla prisijungė prie akcijos ,,Darom. 100 atkurtai Lietuvai‘‘ projekto, skirto paminėti 100-ąsias Lietuvos atkūrimo metines. Skaitykite plačiau.

Vilniaus lietuvių namuose paminėta Atvelykio šventė.

2017 m., balandžio 24 d., Vilniaus lietuvių namuose vyko Atvelykio šventė, kurioje dalyvavo Vilniaus lietuvių namų bendruomenė, Socialinių paslaugų priežiūros departamento darbuotojai bei Specialiųjų socialinės globos namų „Tremtinių namai“ bendruomenė.

Sveikinimo žodį tarė Socialinių paslaugų priežiūros departamento direktorius Alvydas Keršulis, Specialiųjų socialinės globos namų „Tremtinių namai“ direktorius Dalius Bitaitis ir Vilniaus lietuvių namų direktorius Gintautas Rudzinskas.

Šventės dalyviai margino kiaušinius pagal senąsias lietuvių tradicijas, kurias pristatė Vilniaus lietuvių namų technologijų mokytoja ekspertė Edita Juozėnienė ir buvusi tremtinė Aldona Gurskienė. Vilniaus lietuvių namų mokiniai ir Specialiųjų socialinės globos namų „Tremtinių namai“ bendruomenė parengė šventinį koncertą. Po koncerto visi norintys galėjo išbandyti savo jėgas šokio pamokoje, kurią vedė choreografijos mokytoja metodininkė Zita Damauskienė. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Tarptautinė mokytojų konferencija „Etnokultūros veiklų integravimas įvairių dalykų pamokose“.

Balandžio 21 d. Vilniaus lietuvių namuose vyko tarptautinė mokytojų konferencija „Etnokultūros veiklų integravimas įvairių dalykų pamokose“. Sulaukėme svečių iš Vasario 16-osios gimnazijos Vokietijoje, Baltarusijos ir Lenkijos lietuviškų formaliojo ugdymo įstaigų bei įvairių dalykų mokytojų iš visos Lietuvos – iš viso 127 dalyvių. Plenariniame posėdyje sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Gintautas Rudzinskas, Lietuvos respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldauskas. Pranešimus aktualizuojančius etnokultūrą skaitė: Vida Savoniakaitė, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vedėja, Vilma Leonavičienė, LEU Humanitarinio ugdymo fakulteto, Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovė, programos ,,Erasmus“ ambasadorė Lietuvoje ir Birutė Augustanavičiūtė, Vokietijos Vasario 16 – osios gimnazijos, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.

Pasibaigus plenariniam posėdžiui darbas persikėlė į sekcijas: pradinio ugdymo, lietuvių kalbos ir užsienio kalbos, tiksliųjų ir gamtos mokslų, lietuvių kalbos, socialinių mokslų, menų ir technologijų. Sekcijose buvo perskaityti 45 pranešimai. Mokytojai aktyviai diskutavo, dalinosi idėjomis, kaip integruoti etnokultūrą į savo dalyko pamokas. Konferencija suteikė galimybę patobulinti savo profesines kompetencijas, įgyti žinių ir, žinoma, pasidalinti savo gerąja patirtimi. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Talentų konkursas „Mūsų talentai!”.

2017 m. balandžio 5 d. Vilniaus lietuvių namų aktų salėje vyko talentų konkursas „Mūsų talentai!”. Konkurse dalyvavo 8 c klasės mokinės Anastasiia Myrna ir Diana Siryk, 5 klasės - Luana Puraitė ir Perla Naciūtė, 6 b klasės -Viktorija Vasilenko, Aleksija Borovikovaitė ir Kamilė Juškevičiūtė, I b G klasės - Solveiga Mičiulytė, IK a klasės - Gabrielė Liesinskas.

Taip pat šoko 6-8, I G klasių mokinių grupė Deimantė Milauskaitė, Anna Kravchenko, Ona Tuinylaitė ir Goda Žemaitaitytė. Iš viso konkurse komisija vertino 11 pasirodymų. Po nelengvo pasitarimo komisija I vietą skyrė IK a klasės mokinei Gabrielė Liesinskas. Sunku buvo skirti II ir III vietas, tad komisija II vietą padalino dviem dalyvėms, tai 8 c klasės mokinei Anastasiiai Myrnai ir 6 b klasės mokinei Aleksijai Borovikovaitei. III vieta taip pat buvo skirta dviem dalyvėms - tai 6 b klasės mokinei Kamilei Juškevičiūtei ir I b G klasės mokinei Solveigai Mičiulytei.

Komisija nusprendė atskiru paskatinamuoju prizu apdovanoti 5 klasės mokinę Luaną Puraitę ir 6 b klasės mokinę Viktorija Vasilenko. Sveikiname 2017 m. Vilniaus lietuvių namų talentus! Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Velykinis tinklinio turnyras.

2017 m., balandžio 3 d., 14.00 val., Vilniaus lietuvių namų sporto salėje vyko Velykinis tinklinio turnyras . Turnyre dalyvavo Vilniaus lietuvių namų I-IV G klasių mokinių komandos ir mokytojų komanda.

Sveikiname turnyro nugalėtojus I a ir b G klasių komandą, kuriai teko garbė sužaisti draugiškas rungtynes su mokytojų komanda.

II vieta atiteko III a ir b G klasių komandai.

III vietą laimėjo II a ir b G klasių komanda.

IV vieta atiteko - IV a ir b G klasių komandai.

Dėkojame turnyro organizatoriams kūno kultūros mokytojams Ramunei Juonienei, Povilui Klimui bei Deimantui Žemaičiui. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Savaitė be patyčių.

Šiais metais „Savaitė be patyčių“ buvo išskirtinė. Į akciją įsitraukė 1 - 4, 5 -8 , I- III gimnazijos klasių mokiniai. Įvairių dalykų mokytojai ir, žinoma, pagalbos vaikui specialistai. Akcija truko keturias dienas. Skaitykite plačiau.

Svečių iš Ispanijos, Italijos ir Latvijos, dalyvaujančių Erasmus+KA2 finansuojamame strateginės partnerystės projekte „Informacija ir švietimo medžiaga pabėgėliams ir imigrantams“ apsilankymas.

2017 m. kovo 22 d. gimnazijoje sulaukėme grupės svečių iš Ispanijos, Italijos ir Latvijos, dalyvaujančių Erasmus+KA2 finansuojamame strateginės partnerystės projekte „Informacija ir švietimo medžiaga pabėgėliams ir imigrantams“ („Information and Education Materials for refugees and immigrants“) 2016-1-ES01-KA204-025077. Projektą įgyvendina Vilniaus suaugusiųjų mokymo centras.

Vizito metu dalinomės mokyklos patirtimi apie užsieniečių mokymą, kuo esame unikalūs, kokias vykdome veiklas, kaip vyksta ugdymo ir mokymo procesas. Svečiai lankėsi muziejuje, susipažino su mokyklos istorija, apžiūrėjo mokomuosius kabinetus, bendravo su mokiniais. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

I b G klasės apsilankymas Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme.

2017 m., saulėtą kovo 13 d. popietę, I b G klasės mokiniai kartu su klasės vadove Laura Zabulytė – Šapranauskienė bei socialine pedagoge Agne Vernickaite apsilankė Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme. Skaitykite plačiau.

Gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė.

2017 m. kovo 15-20 d. Vilniaus lietuvių namuose vyko gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė. Programa.

Vilniaus lietuvių namų mokiniai susitiko su VšĮ „Mažoji guboja“ bendruomene.

Kovo 15d. Vilniaus lietuvių namų mokiniai susitiko su VšĮ „Mažoji guboja“ bendruomene. Padovanoti žaislai bei šypsenos apgaubė gera nuotaika ir nuteikė nuoširdžiam bendravimui. Bendruomenės direktorė Aušra Arbomaitienė ir mokytoja Jūratė Kristina Liudvinavičienė supažindino su įstaigos veikla. Meninis– kūrybinis užsiėmimas ir šiltas bendravimas prie arbatos puodelio sustiprino nuoširdų norą tęsti užsimezgusią draugystę. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Kovo 11-osios minėjimas.

2017 m., kovo 10 d., Vilniaus lietuvių namuose vyko Kovo 11-osios - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo proga Vilniaus lietuvių namų mokinių šventinis koncertas. Renginyje dalyvavo Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorius Aivydas Keršulis, departamento direktoriaus pavaduotoja Eglė Kuisienė, vyriausioji specialistė Rima Gudelytė, Švietimo ir mokslo ministerijos Mokyklų veiklos skyriaus vyriausiasis specialistas Petras Navickas bei Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viešųjų ryšių specialistė Daiva Siurblytė Juškienė. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Seminaras užsienio lietuvių mokyklų istorijos mokytojams „Mokinių gebėjimų ugdymas istorijos pamokose“.

2017 m. kovo 8 – 10 d. Vilniaus lietuvių namuose vyko Užsienio lietuvių švietimo skyriaus organizuotas seminaras užsienio lietuvių mokyklų istorijos mokytojams „Mokinių gebėjimų ugdymas istorijos pamokose“. Jo metu mokytojai lankėsi ir stebėjo pamokas Vytauto Didžiojo gimnazijoje, Pilaitės gimnazijoje bei Vilniaus lietuvių namuose. Pamokų aptarimo metu buvo aiškinamasi, kokie gebėjimai ugdomi, iš ko tai suprantame. Vyko paskaita/diskusija – Mokinių gebėjimų ugdymas istorijos pamokose. Ką ir kaip daryti? Buvo pasidalinta patirtimi, kaip dirbti istorijos pamokose, supažindinta su mokyklų darbo patirtimi. Be to, mokytojai lankėsi Katedros aikštėje prie Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų, kur stebėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio sukaktį skelbiančius trimitininką Lauryną Lapę ir jo vadovaujamų studentų grupę, kuri atliko kompoziciją „Lietuva brangi“. Kita vertus, mokytojai lankėsi Valdovų rūmuose, genocido aukų muziejuose, stebėjo bei aptarė filmą „Emilija iš Laisvės alėjos“. Visi šie renginiai davė naujų minčių darbui su mokiniais.

Vilniaus lietuvių mokinių viešnagė Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje.

2017 m. kovo 8 d. Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje mūsų II G ir III G kl. gimnazijos mokinių grupė kartu su Vilniaus miesto Žemynos gimnazijos mokiniais dalyvavo Vilniaus miesto mokinių tęstinio projekto „Žinutė pasauliui“ kūrybinėje laboratorijoje „Pasaulio valgiai“ skirtoje Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui pažymėti – Žygiui per pasaulį. Gaminome Italijos virtuvės patieklus: lazaniją su bešamelio padažu ir Gnocchi (Niokius). Kūrybinių laboratorijų tikslas vienyti mokinių pastangas bei kūrybinį potencialą gimtojo krašto ir pasaulio kultūrų pažinimui. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Lietuvių kalbos ir socialinių mokslų dienos.

2017 m. kovo 3-9 d. Vilniaus lietuvių namuose vyko lietuvių kalbos ir socialinių mokslų dienos. Skaitykite plačiau. Programa. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Vilniaus lietuvių namų viešnagė Pasieniečių mokykloje.

2017 m. kovo 2 d. Vilniaus lietuvių namų mokiniai kartu su mokytoja Natalija Sevostjanoviene lankėsi Pasieniečių mokykloje. Jie susipažino su Pasieniečių muziejuje saugomais eksponatais jų kilme, Lietuvos pasienio istorija. Vėliau mokiniai lankėsi mokyklos auditorijose, sporto komplekse, aktyviai domėjosi pasieniečio profesija, kursantų gyvenimo ypatumais, tarnybos struktūra ir kitais klausimais. Susirungė viktorinoje „Aš pažįstu savo kraštą”. Susirinkę gimnazistai ir kursantai drauge bandė išsiaiškinti, ar jie gerai pažįsta savo gimtąjį kraštą. Finalinėje kūrybinėje užduotyje atsiskleidė mokinių ir kursantų šaunus kūrybinis bendradarbiavimas. Pralaimėjusių šioje viktorinoje nebuvo. Laimėjo gimnazistų ir kursantų draugystė. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Kazachstano Abajaus Nacionalinio Pedagoginio universiteto studentų pedagoginė pamokų stebėjimo praktika Vilniaus lietuvių namuose.

Nuo 2017 vasario 27 dienos iki 2017 kovo 03 dienos Vilniaus lietuvių namuose Lietuvos Edukologijos Universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro prašymu vyksta tarptautinė studentų praktika. Visą savaitę įvairių dalykų pamokas stebi ir aktyviai jose dalyvauja net 12 studentų iš Kazachstano Abajaus Nacionalinio Pedagoginio universiteto. Skaitykite plačiau. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Vilniaus lietuvių namų mokinių grupė dalyvavo Vilniaus mokytojų namų projekte „Pro laisvės langus“.

2017 m., kovo 1 d., Vilniaus lietuvių namų mokinių grupė dalyvavo Vilniaus mokytojų namų projekte „Pro laisvės langus“. Veiklos organizuotos Valstybės pažinimo centre, kuriame vyko pilietiškumo edukacija, bei Vilniaus mokytojų namuose (Svetainėje surengtos architektūrinės dirbtuvės su Tomu S. Butkumi). Mokinius lydėjo mokytojai - G. Kraujelis ir V. Vilkytė – Žemaitaitienė. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Užgavėnių šventė.

2017 m. vasario 28 d. Vilniaus lietuvių namuose vyko Užgavėnių šventė. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Prevencinis renginys „Žaliasis kvepavimas“.

Vasario 23 dieną mokykloje vyko prevencinis renginys „Žaliasis kvėpavimas“, skatinantis pasirinkti sveiką gyvenimo būdą. Skaitykite plačiau.

Išvyka į „LELIJOS“ siuvimo fabriką.

Vasario 22 d. II b gimnazijos klasės mokiniai ir bendrabučio auklėtoja Zita Damauskienė bei socialinė pedagogė Agnė Vernickaitė vyko į „Lelijos“ siuvimo fabriką. Skaitykite plačiau.

Išvyka į amatų mokyklą „Sodžiaus meistrai“.

Vilniaus lietuvių namų I gimnazijos klasės mokiniai ir klasės vadovė Laura Zabulytė – Šapranauskienė bei socialinė pedagogė Agnė Vernickaitė ankstų vasario15 rytą pajudėjo link amatų mokyklos „Sodžiaus meistrai“, kurioje vyko trys edukaciniai užsiėmimai. Skaitykite plačiau.

Šimtadienio šventė.

2017 m. vasario 10 dienos vakarą, kaip ir kasmet, mokyklą sudrebino Šimtadienio šventė. IVG klasių mokinius ir šventės svečius pasitiko juodos ir auksinės spalvos dekoracijomis papuošta salė, kurianti „Stebuklų mokyklos“ įspūdį. Jį sustiprino ir palubėje kabantys šviečiantys debesėliai, ir abipus scenos „skraidančios“ šluotos. Tai IIIG klasių komandos, vadovaujamos Rūtos Zakarkaitės ir Viliaus Švėgždos, darbas.

Tokia buvo ir III G mokinių parengto spektaklio tema. Spektaklyje IIIG mokiniai stengėsi parodyti, kaip ateityje įsivaizduoja IV G klasės mokinius. Tokią galimybę suteikė „Stebuklų mokyklos“ „direktoriaus“ Rudzindoro stebuklingas rutulys (aliuzija į Hario Poterio istoriją). Spektaklyje buvo siekiama ne tik pralinksminti IVG gimnazistus, bet ir paskatinti susimąstyti...

IVG mokinių siurprizas – prisiminimai apie mokytojus bei miela dovanėlė jiems – kalendorius su klasių nuotrauka.

Svečiai galėjo pasivaišinti IIIG mokinių gamintais patiekalais ir tradiciniu įspūdingo dydžio Šimtadienio tortu.

Tikimės, kad visi šventės dalyviai pasisėmė smagių įspūdžių ir geros nuotaikos. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Seinų „Žiburio“ lietuviškos mokyklos mokytojo ir mokinių viešnagė Vilniaus lietuvių namuose.

2017 m. vasario 8-10 d. Vilniaus lietuvių namuose vykdant projektą „Mokinys – mokiniui“ viešėjo Seinų „Žiburio“ lietuviškos mokyklos 8-ni mokiniai ir mokytojas. Projektas vykdomas jau ne vienerius metus. Kaip parodė patirtis, jis naudingas tiek mokytojams, tiek mokiniams. Mokiniai kartu dirbo lietuvių kalbos, integruotoje istorijos ir lietuvių kalbos, dailės, tikybos pamokose. Vakaronės metu buvo ne tik žiūrimas filmas „Ekskursantė“, bet ir kepamas draugystės pyragas, bendraujama. Mokiniai taip pat lankėsi edukacinėse ekskursijose Nacionalinių saugojimo teritorijų centre bei Lietuvos dailės galerijoje.Tradicinis meninio skaitymo konkursas.

Sausio 19 dieną Vilniaus lietuvių namuose vyko tradicinis - kasmetinis Mokinių meninio skaitymo konkursas, kurį organizuoja lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos. Konkursas vyko dviejose amžiaus grupėse - 5-8 klasių amžiaus grupėje, kurioje pasirodė net penkiolika skaitovų, I-IV G klasių amžiaus grupėje tekstus deklamavo šeši mokiniai. Skaitykite plačiau. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Pilietinėje akcija „Atmintis gyva, nes liudija“.

2017 m. sausio 13 d. Vilniaus lietuvių namų bendruomenė minėdama Laisvės gynėjų dieną aktyviai dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“. Gimnazijoje nuo 8.00 iki 8.10 val. degė vienybės ir atminties žvakelės, buvo pagerbti žuvę nelygioje kovoje prie Televizijos bokšto, prisimenami tragiški 1991 m. sausio 13-osios įvykiai.

Nacionalinio diktanto dalyvių edukacinė programa.

2017 m. sausio 3-6 d. Vilniaus lietuvių namuose buvo organizuota nacionalinio diktanto dalyvių edukacinė programa. Dalyviams buvo išsiųsti kvietimai ir programa. Atvyko 4 mokiniai iš Airijos, Rusijos, Latvijos ir Belgijos. Skaitykite plačiau.

Gyvūnų prieglauda „Lesė“.

6a klasės mokiniai ir juos lydėjusios klasės vadovė Kristina Papšienė bei socialinė pedagogė Agnė Vernickaitė 2016 m., gruodžio 19 d., aplankė gyvūnų prieglaudą „Lesė‘‘, įsikūrusią Buivydiškėse. Skaitykite plačiau.

Rašykite mums: rastine@lietuviunamai.vilnius.lm.lt
 
Puslapio aplankymų skaičius:    ??????? ????????? Counter.CO.KZ - ?????????? ??????? ?? ????? ????!
© Vilniaus lietuvių namai