/
                    Vilniaus lietuvių namai              
     
   
Steigėjas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija
 
Rašykite mums el. paštu rastine@lietuviunamai.vilnius.lm.lt
 
 


Iš kitų šalių atvykusių ar sugrįžusių mokinių ugdymas

Pamokų laikas
„Tėvyne, mes tavo vaikai“


Vėliava
Himnas
Muziejus
Metraštis

Profesinių kompetencijų tobulinimo dirbant su atvykusiais iš užsienio vaikais programa

Mokyklos kontaktai

Biudžetinė įstaiga,
Dzūkų g. 43, 02116
Vilnius, tel/faks.
+370 5 269 5173
Raštinės el. paštas
Duomenys kaupiami
ir saugomi Juridinių asmenų registre,
kodas 190979161


Socialinių paslaugų priežiūros departamento kontaktai

Tel. +370 266 4249 
Naujienos

2020-10-02

Patvirtintas spalio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2020-09-21

NUOTOLINIAI LIETUVIU KALBOS IR ISTORIJOS KURSAI

Pagrindinio ugdymo pakopos laikinai į užsienį išvykusių ar nuolat užsienyje gyvenančių mokinių klasė mokytis nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu ( per virtualią mokymosi aplinką Moodle).

Nuotolinė klasė Moodle platformoje skirta mokiniams, norintiems mokytis lietuvių kalbos bei tam, kad grįžę į Lietuvą galėtų visapusiškai integruotis į Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklas. Kursus sudaro 10 lietuvių kalbos sociokultūrinių temų (120 pamokų), kurios ne tik plečia žodyną, moko gramatikos, bet ir kūrybiškai ir lanksčiai padeda įgyti lietuvių kalbos pagrindus. Įtrauktos 8 Lietuvos istorijos temos (35 pamokos), leidžiančios susipažinti ne tik su svarbia šalies kultūrine simbolika, bet ir su istorine kultūros ir valstybės raida. Pamokos truks 35 savaites.

Pamokos vyks tiek sinchroniškai (vaizdo konferencijos būdu Moodle platformoje), tiek asinchroniškai, atliekant virtualias užduotis mokiniams patogiu laiku. >>

2020-09-182020-09-01

Rugsėjo 1-osios šventė Vilniaus lietuvių namuose

Rugsėjis beldžias i duris padykęs
Ir veda į mokyklas mažučius,
Vėl tirpsta vaikiška širdis sutrikus
Rugsėjis klasėj krykšta vaikučiu

Tradiciškai ir neįprastai Vilniaus lietuvių namų bendruomenė pasitiko naujus mokslo metus. Šventė vyko naujoje lauko terasoje, naujoji erdvė leido šventę organizuoti jaukiai ir saugiai. Gimnazijoje mokslo metus pradeda daugiau nei keturi šimtai mokinių iš viso pasaulio. Mokiniai ir mokytojai surengė puikią muzikos ir poezijos šventę, kuri simboliškai pažymėjo naują pradžią.

Šventėje dalyvavo ir būrys garbių svečių: Lietuvos Respublikos Seimo narys Žygimantas Pavilionis, Lietuvos diplomatas, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis, Gyventojų genocido ir rezistencijos centro direktorius, profesorius Adas Jakubauskas, Gyventojų genocido ir rezistencijos centro direktoriaus vyriausiasis patarėjas Aivydas Keršulis, socialinių paslaugų priežiūros departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinių programų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Karolina Dapšytė. Svečiai ne tik sveikino mokyklos bendruomenę, bet ir įteikė prasmingas, simbolines dovanas.

Po šventės mokiniai buvo pakviesti į pirmają pamoką savo klasėje. Nuotaikos negadino nei naujoji tvarka, nei apribojimai. Svarbiausia- gera nuotaika ir plačios šypsenos. Nuotraukas galite žiūrėti galerijoje.

Organizatoriai

2020-08-282020-08-27

Naujausia informacija atvykstantiems į Lietuvą. Skaitykite plačiau.

Rugsejo 1-oji!

Rugsėjo 1-osios šventės pradžia 9.00 val. gimnazijos kieme. Iš užsienio atvykę gali dalyvauti tik tie asmenys, kurie praėjo reikalingą patikrinimą ir izoliacijos procedūras.

Po šventinio pasveikinimo mokiniai kviečiami į klases pokalbiams su klasės vadovu. Mokinius į gimnaziją gali lydėti 1-2 kl. ir IK klasių tėveliai (globėjai, rūpintojai). Labai prašome visų renginyje dalyvaujančių pasirūpinti nosį ir burną dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis ir laikytis saugaus 1 metro atstumo renginio metu. Gimnazijos darbuotojai ir tėvai (globėjai rūpintojai) į gimnaziją įleidžiami tik su nosį ir burną dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis.

Iki malonaus susitikimo.
Administracija


Vilniaus lietuvių namų ugdymo proceso organizavimo ir švietimo pagalbos teikimo nuotoliniu ar įprastu būdu tvarkos aprašas.

2020-06-08

Džiaugiamės, prie mokyklų dirbančių/ galinčių dirbti su grįžtančiais/ atvykstančiais vaikais tinklo prisijungė:
Šiaulių sanatorinė mokykla,
Šiaulių ,,Ringuvos“ mokykla.

2020-06-01

Gegužės 28 d. Vilniaus lietuvių namų gimnazijos užsienio švietimo skyrius, Kaliningrado srities lietuvių kalbos mokytojams, nuotoliniu būdu paruošė praktinį metodinį seminarą, kuriame dalyvavo 16 pedagogų. Seminaro tema: „Pamokos kitaip. Dvikalbis ugdymas nuotoliniu būdu“. Vilniaus lietuvių namų direktoriaus įsakymas dėl 2019-2020 mokslo metų ugdymo proceso užbaigimo.

Naudodamos „Zoom“ konferencijų programą nuotolinį renginį vedė patyrusios lektorės, gimnazijos mokytojos Vilma Vilkytė-Žemaitaitienė ir Greta Botyriūtė-Skiotienė. Skaitykite daugiau.

2020-05-21
Mieli abiturientai,

Šie mokslo metai buvo kitokie. Vieni tai priėmė kaip įdomų, novatorišką ir gal net smagų potyrį, kitiems tai buvo daugiau pasiruošimo pareikalavęs įvykis. Su šiais iššūkiais gyveno visas pasaulis, tačiau nenoriu plėstis apie pandemiją. Dabar visas dėmesys yra į Jus, mieli abiturientai.

Paskutinis skambutis reiškia, kad Jūs pabaigėte svarbų gyvenimo etapą. Žinoma, norinčiųjų pasitikrinti savo žinias, įsivertinti, ko išmoko per visus tuos metus mokykloje, dar laukia brandos egzaminai.

Iš anksto linkiu kiekvienam didžiausios sėkmės, o mes rūpinsimės, kad Jūs egzaminus laikytumėte saugioje aplinkoje.

Gyvenimas ne kartą įrodė, kad bet kada gali įvykti netikėčiausi dalykai, susijaukti planai, gal net svajonės. Tačiau nelengvu metu turime elgtis taip, kad mūsų veiksmai negriautų, o statytų ateities kelią.

Todėl visiems jaunuoliams linkiu nebijoti rinktis, ieškoti, priimti iššūkius. Kiekvienas jų suteikia naujas galimybes, kurios tik sustiprina, išmoko.

Dėkoju mokinių tėvams ir mokytojams, kurie ugdė, rūpinosi dabar jau užaugusiais vaikais. Ačiū už sudėtingą, bet prasmingą darbą. Jūs atskleidžiate jauno žmogaus gebėjimus, juos iškeliate, išleidžiate pasiruošusią asmenybę į atvirą pasaulį.

Paskutinio skambučio šventė šiemet nebus tokia, kokia būdavo įprastai. Abiturientai, Jūs verti to džiaugsmo, šventės nuotaikos. Tačiau šiandien turime rūpintis ir vieni kitų sveikata. Būkime sveiki, saugokime save ir savo artimuosius, draugus.

Ir prisiminkime, šventė tikra tada, kai ji džiugina mūsų širdis. Neleiskime jai liūdėti, ji verta Jūsų laimės, o jos gyvenime turėsite dar tiek daug.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras dr. Algirdas Monkevičius

2020-05-21

     Mūsų vaikiškas juokas nurimo paskutinio skambučio aiduos
     Ir daugiau nebebus pratęsimo - nebėra šiam romanui kreidos.

     Nežinia kokios sutemos laukia tuščiame ateities traukiny...
     Šią akimirką tapom suaugę, nesupratę, kad mes jau vieni.

     Čia liko mūsų paslaptys ir klaidos, laimingi šypsniai, ašarų lašai.
     Čia liko mūsų pats gražiausias laikas, kurio, atrodo, buvo tiek mažai.

     Paskutinį kartą kylanti saulė mus grąžins į mokyklos klases,
     Ir pabirsim kaip smiltys iš saujos į skirtingas pasaulio puses.

Mieli abiturientai,

Nors laikotarpis sudėtingas, tačiau šiandien paskutinis skambutis skamba Jums IV gimnazijos klasių mokiniams... Prisimink... Tavo suolas... Tavo knyga... Tavo mokytojas... Išeini... Jau išeini... Tu taip laukei šios akimirkos! Laisvas! Laisvas nuo pamokų, nuo namų darbų, nuo draugų! Bet tu išeini... Stovi ant rytdienos slenksčio ir mąstai, ką pasirinkti, kuriuo keliu eiti... Linkime, kad būtumėte tikri savo gyvenimo šeimininkai, drąsiai reikštumėte savo mintis, ryžtingai įgyvendintumėte savo svajones, būtumėte geru pavyzdžiu. O juk iš tiesų svarbiausia, kad jūs būtumėt laimingi. Branginkite kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką, stenkitės nesigręžioti atgal, o eiti tvirtu, pasitikinčiu žingsniu pirmyn. Išnaudokit savo jaunystės, energijos potencialą, nes jaunystė –tai žmogaus pavasaris, sėjos metas, kai beriamos būsimųjų gyvenimo metų sėklos.

Brangieji Mokytojai mūsų,
Šiandien jums skiriame gėlių žiedus.
Dėkojame už didį triūsą,
kad meile apgaubėt visus vaikus.

Kai šalimais mūsų nebuvo,
Vaikams – Jūs draugas, tėvas ir mama.
Jei jų žingsneliai kartais kliuvo,
Pakėlėt juos savo švelnia ranka.

Ačiū už suteiktą šviesią viltį,
Juk tokia trapi jauna širdis.
Jūs mokėt siekiais aukštai pakilti
Ir ginti svajonių savas pilis.

Jums linkim stiprybės, sveikatos,
Ritmingų dienų, ramybės nakties.
Nors skubės laikas, keisis datos,
Branginsime gerumą Jūsų širdies.

2020 m. gegužės 22 d.

2020-05-20

Vilniaus lietuvių namų direktoriaus įsakymas dėl 2019-2020 mokslo metų ugdymo proceso užbaigimo. >>

2020-05-19

Šiuo nelengvu laikmečiu didžioji dalis Europos mokyklų ir jų mokytojų turėjo žaibiškai prisitaikyti prie pakitusių – karantino sąlygų, keisti požiūrį į ugdymo procesą, pamokos organizavimą ir darbo metodus. Nuotolinis darbas pažėrė daug iššūkių ir leido atrasti daug galimybių. Apie pakitusią tikrovę, kitokias pamokas gegužės 8 dieną vyko kvalifikacijos kėlimo renginys Užsienio lietuvių mokyklų pedagogams, kurį organizavo Vilniaus lietuvių namų Užsienio lietuvių švietimo skyrius.

http://www.svietimonaujienos.lt/nuotoliniai-mokymai-uzsienio-lietuvisku-mokyklu-mokytojams/ .

2020-05-14

Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro specialistų parengta edukacinė medžiaga

Kviečiame susipažinti su atnaujinta Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro specialistų parengta edukacine medžiaga, kuri skirta įvairaus amžiaus vaikams, jaunuoliams, jų tėvams (globėjams), pedagogams.

Edukacinė medžiaga apima skirtingas sveikatos ugdymo temas: sveiką mitybą, fizinį aktyvumą, higienos įgūdžius bei emocinę sveikatą.

Paspaudę šią nuorodą rasite įvairią medžiagą, kurią kviečiame naudoti organizuojant vaikų priežiūrą: https://www.vvsb.lt/medziaga-ugdymo-istaigoms/ .

2020-05-13

Vilniaus lietuvių namų gimnazija turi net trisdešimties metų darbo patirtį su iš užsienio parvykusiais/atvykusiais mokiniais, mokyklos pedagogai ne tik sėkmingai ir kūrybiškai moko lietuvių kalbos, etnokultūros ir istorijos, bet ir padeda integruotis lietuviškoje aplinkoje. Dirbant su tokiais mokiniais reikia nepamiršti, kad jie atvyksta iš kitokios švietimo sistemos, kitokios kultūros, dažnai nemokėdami ar silpnai mokėdami lietuvių kalbą, kad jie susiduria su komunikavimo, prisitaikymo prie mokyklos tvarkos, vertinimo sistemos iššūkiais. Todėl nenuostabu, kad Vilniaus lietuvių namų Užsienio lietuvių švietimo skyriaus organizuotas nuotolinis seminaras tinklo mokyklų mokytojams sulaukė ir susidomėjimo, ir aktyvių dalyvių. 2020 m. balandžio 30 dieną buvo organizuotas nuotolinis kvalifikacijos tobulinimo renginys -„Pamokos kitaip. Nuotolinis darbas su iš užsienio grįžusiais/ parvykusiais ir silpnai lietuvių kalbą mokančiais mokiniais“, kurio metu dvi patyrusios lektorės ir Vilniaus lietuvių namų mokytojos Greta Botyriūtė–Skiotienė bei Vilma Vilkytė –Žemaitaitienė naudodamos Zoom konferencijų programą vedė interaktyvius, labai intensyvius praktinius mokymus. Plačiau apie mokymus galite pasiskaityti Švietimo naujienose .

2020-04-27

Vilniaus lietuvių namai 2020 m. balandžio mėn. 30 d., 15 val. organizuoja nuotolinį seminarą mokyklų gebančių dirbti su į Lietuvą grįžtančiais/atvykstančiais vaikais tinklo mokytojams „Pamokos kitaip. Nuotolinis darbas su iš užsienio grįžusiais/ parvykusiais ir silpnai lietuvių kalbą mokančiais mokiniais“ (6 akad. val.).

Seminarų dalyviams bus išduodami pažymėjimai, kurie bus patalpinti Vilniaus lietuvių namų svetainėje www.lietuviunamai.vilnius.lm.lt ( Iš kitų šalių atvykusių ar sugrįžusių mokinių ugdymas).

Vilniaus lietuvių namai 2020 m. gegužės 8 d. 15.00 val. organizuoja užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams nuotolinį seminarą „Pamokos kitaip. Nuotolinis darbas“ (6 akad. val.). Seminaro dalyviams bus išduodami pažymėjimai, kurie bus patalpinti Vilniaus lietuvių namų interneto svetainėje www.lietuviunamai.vilnius.lm.lt .

2020 m. gegužės 15 d. , 15.00 val. vyks seminaras – diskusija su Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurine mokykla „Nuotolinis darbas. Pasidalijimas gerąja patirtimi“.


2020-04-22

Kviečiame aplankyti mokinių darbų parodą karantino metu. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2020-04-17

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS REKOMENDACIJOS:


2020-04-10

Švietimo naujienos „Karantino iššūkiai ir galimybės vienuoliktokų akimis“. Skaitykite plačiau.

2020-04-09

Informuojame, kad tarptautinė mokytojų konferencija ,,Gera mokykla. Skaitmeninis ugdymas - inovatyvios švietimo technologijos ir aplikacijos šiandieninėje pamokoje" dėl karantino yra nukeliama vėlesniam laikui.

2020-04-01

Priemonių ir veiksmų, patvirtinus užsikrėtimo virusu COVID-19 atvejį Vilniaus lietuvių namuose, planas.

Vilniaus lietuvių namų darbo karantino (COVID-19) sąlygomis planas.2020-03-27

INFORMACIJA APIE UGDYMO PROCESO ORGANIZAVIMA
NUO KOVO 30 D.

Vilniaus lietuvių namų informacija apie ugdymo proceso organizavimą nuo kovo 30 dienos. >>
LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija. >>
REKOMENDACIJOS. Ka veikti? >>

2020-03-13

Informuojame, kad dėl viruso grėsmės šių metų kovo 13-27 d. yra nustatomos privalomos mokinių Pavasario atostogos. Ugdymo procesas šiomis dienomis nevykdomas. >>

Smulkesnė informacija mokiniams, jų tėvams ir mokytojams teikiama per TaMo el. dienyną. Kilus klausimams skambinti tel. (8 5) 269 5173, el. p. rastine@lietuviunamai.vilnius.lm.lt.

Įsakymas dėl ŠMSM 2019-04-15 įsakymo Nr. V-413 „Dėl 2019-2020 ir 2020-2021 mokslo metų pradinio ugdymo programos bendrojo ugdymo plano patvirtinimo pakeitimo“. >>

Įsakymas dėl ŠMSM 2019-04-15 įsakymo Nr. V-417 „Dėl 2019-2020 ir 2020-2021 mokslo metų pragrindinio ir vidurinio ugdymo programos bendrojo ugdymo plano patvirtinimo pakeitimo“. >>.

2020-03-10

Sveikiname Lietuvių kalbos olimpiados nugalėtojus.

Kaip ir kiekvienais metais, kovo pražioje vyksta graži lietuvių kalbos ir literatūros šventė, kurios metu mokiniai iš Lietuvos mokyklų bei užsienio lietuviškų mokyklų susirenka palyginti savo gimtosios kalbos žinių.

Šių metų lietuvių kalbos olimpiada vyko Druskinikų „Ryto“ gimnazijoje. Vilniaus lietuvių namus atstovavo keturi mokiniai: Vladlena Babak, Ričarads Pečiulis, Marija Barančikova ir Aušra Banelytė, kuriuos paruošė mokytojos Violeta Bartkienė, Kristina Nugarienė ir Vilma Vilkytė –Žemaitaitienė.

Olimpiados nugalėtoja tapo Aušra Banelytė, kuri laimėjo I-ąją vietą, 11-12 klasių grupėje. Ričardas Pečiulis ne tik gavo pagyrimo raštą už nuotaikingą teksto perteikimą, bet ir laimėjo III- ąją vietą 9-10 klasių grupėje.

Sveikiname nugalėtojus bei juos paruošusius mokytojus.

Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2020-03-09

Patvirtintas kovo mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2020-02-25

Klaipėdos „Santarvės" progimnazija ir Klaipėdos „Pajūrio" progimnazija papildė mokyklų, galinčių dirbti su atvykusiais/parvykusiaias mokiniais, gretas. Sveikiname.

2020-02-14

2020 m. vasario 13 d. Vilniaus lietuvių namuose lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos pirmininkas Antanas Vinkus, Lietuvos Respublikos Seimo nario Eugenijaus Jovaišos padėjėja ir Etninės kultūros globos tarybos narė Nijolė Balčiūnienė bei Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos patarėja Jolita Šedauskienė. Svečiai domėjosi gimnazijos veikla, apžiūrėjo gimnazijos erdves bei susitarė dėl tolimesnio bendradarbiavimo.

2020-02-13

2020 m., vasario 6 d.,Vilniaus lietuvių namuose lankėsi Ukrainos ambasados Lietuvoje nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Volodymyr Yatsenkivskyi, ambasados diplomatai ir Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius. Jie susitiko su mokiniais, atvykusiais iš Donecko ir Luhansko sričių. Susitikimo metu buvo aptarta mokinių vizito Lietuvoje programa bei galimybės apsilankyti Lietuvos futbolo federacijos stadione vykstančiose varžybose. Taip pat mokiniams buvo padovanota atminimo dovanos nuo Ukrainos ambasados ir Lietuvos futbolo federacijos. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2020-02-12

2020 m. vasario 11 d. Vilniaus lietuvių namuose vyko Klaipėdos miesto mokyklų mokytojų seminaras „Kaip mokyti iš kitų šalių atvykusį ar sugrįžusį mokinį lietuvių kalbos“. Seminare dalyvavo 21 pedagogas, kurie stebėjo dvi atviras pamokas, dalyvavo gerosios patirties „Įvairūs darbo pamokoje metodai“ praktinėse veiklose.

2020-02-05

Kviečiame dalyvauti Tarptautinėje konferencijoje „Gera mokykla. Skaitmeninis ugdymas – inovatyvios švietimo technologijos ir aplikacijos šiandieninėje pamokoje“ . Vilniaus lietuvių namuose 2020 m. balandžio 24 dieną.

Registruotis galima čia.

2020-02-04

Patvirtintas vasario mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2020-01-29

Įsakymas dėl padėkos (meninio skaitymo konkursas. skirtas Pauliaus Širvio 100-osiom gimimo metinėms paminėti) >>.

2020-01-27

Šiaulių Didždvario gimnazija papildė mokyklų, galinčių dirbti su atvykusiais/parvykusiaias mokiniais, gretas. Sveikiname.

2020-01-15

Sveikiname! Džiaugiamės! Didžiuojamės!

Mūsų mokiniai dalyvavo kūrybinių darbų konkurse „Kodėl aš myliu Vilnių“, skirtame paminėti Vilniaus gimtadienį ir skatinti moksleivių domėjimąsi Vilniaus istorija bei puoselėti jos kultūrines vertybes.

Gabrielos Avalos Liesinskas (IV b G) darbas „Neišpildyta svajonė“ šiame konkurse 15-18 m. amžiaus grupėje laimėjo I - ąją vietą!

Yelysei Vyzyrenko (III b G) darbas „Vakaro spalvos“ - nominaciją už "Stiliaus pajautimą ir profesionalumą";

Kotrynos Šmitaitės (II b G) darbas „Urbanus“ - nominaciją už „Konceptualų požiūrį į savo miestą“;

Karynos Shymkus (IV a G) darbas „Rugsėjo 1 - oji“ atrinktas į parodą.

Šių autorių darbai bus eksponuojami Užupio menų inkubatoriaus galerijoje Kalnas“ (Krivių g. 10). Atidarymas ir apdovanojimai sausio 24 d. 16 val. Paroda veiks iki vasario 7 d.


2020-01-10

Patvirtintas sausio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2020-01-08

Isakymas del padekos (tarptautinis konkursas-paroda „Kaleinis žaisliukas iš gamtiniu medžiagu“) >> .

2019-12-232019-12-20

Tarptautinio konkurso „Lietuva ir pasaulis mano akimis“ apibendrinimas

Visus 2019 metus Vilniaus lietuvių namų Užsienio lietuvių švietimo skyrius drauge su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija organizavo tarptautinį kūrybinių darbų konkursą „Lietuva ir pasaulis mano akimis“, kuris kvietė ne tik paminėti Pasaulio lietuvių metus, bet ir originaliai pažvelgti į savo protėvių šalį, atskleisti ir paanalizuoti santykį su gimtąja tėvų žeme.

Konkurse dalyvavo daugiau negu penkiasdešimties užsienio lietuvių formaliojo ir neformaliojo ugdymo įstaigų mokiniai, mokytojai, auklėtojai, popamokinių veiklų organizatoriai ir kiti aktyvūs užsienio lietuvių bendruomenių nariai. Sulaukėme daugiau negu dviejų šimtų įvairaus formato, stiliaus darbų. Visada labai smagu pajusti, kaip vaikai ir suaugusieji puoselėja tradicijų tęstinumą, myli, gerbia ir vertina tėvynę.

Darbus vertino kompetentinga komisija, kūrybiniai darbai buvo suskirstyti į šias kategorijas : rašto darbai, video darbai, piešiniai ir fotografijos bei foto koliažai. Visi darbeliai, kurie tapo laureatais, bus apdovanoti padėkos raštais. Nugalėtojų sąrašas pateikiamas apačioje.

Dėkojame dalyviams už norą dalintis, bendrauti ir bendradarbiauti, labai tikimės, kad ateityje mus sies graži draugystė.

Įsakymas dėl padėkos.

Vilniaus lietuvių namų
Užsienio lietuvių švietimo skyrius

2019-12-17

Kviečiame apsilankyti tradicinėje kasmetinėje Kalėdinėje parodoje/konkurse bei pasigrožėti mokinių sukurtais žaisliukais eglutei iš gamtinių medžiagų. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2019-12-09

Patvirtintas gruodžio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė Reagavimo į patyčias ar kitokį smurtinį elgesį mokykloje atmintinę. Atmintinės tikslas – mažinti patyčių ir smurto atvejų skaičių mokyklos teritorijoje ir už jos ribų, laiku užtikrinti veiksmingą ir koordinuotą mokyklos bendruomenės narių elgesį patyčių ir smurto atvejų metu. Kviečiame susipažinti čia.

2019-11-27

2019 m., lapkričio 27 d., Vilniaus lietuvių namuose lankėsi Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos žmona Diana Nausėdienė ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žmona Olena Zelenska. Pirmosios ponios bendravo su mokytojais ir mokiniais, atvykusiais iš Donecko ir Luhansko sričių. Diana Nausėdienė pakvietė visus susirinkusiuosius pagerbti žuvusiųjų kare atminimą tylos minute. Vaikai, kalbėdami su pirmosiomis poniomis, džiaugėsi gerais mokytojais ir aplinka, pasakojo apie savo kasdienybę ir ateities planus, taip pat dėkojo už įteiktas pirmųjų ponių dovanas.

Vakare mokiniai kartu su juos atlydėjusia mokytoja, Olena Moshenets, susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu ir jo žmona Olena Zelenska prie ukrainiečių menininko Taraso Ševčenkos paminklo. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2019-11-26

Seminaro „Kaip užtikrinti iš kitų šalių atvykusių ar sugrįžusiu mokinių visuminę integraciją mokykloje: komandinio darbo svarba“ (2019-11-29) programa .


2019-11-25

2019 metų, lapkričio 11 dieną, Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete vyko Justino trio ir Zigmanto Baranausko dainos „Nemylim“ vaizdo iraššo filmavimas. Jo metu choreografiškai perteikiamos žmonių santykių istorijos. Režisierė - Vilniaus lietuvių namų šiuolaikinio šokio mokytoja Laura Tuomaite. Šio projekto dalimi tapo ir šiuolaikinio šokio grupės „Devotion of souls“ merginos (Khazinova Anastasiia, Savickaitė Oleksandra, Petkevičiūtė Silvija, Palevičiūtė Kotryna, Kohun Yelyzaveta, Iščenko Varvara ).

Šiuolaikinio šokio grupės merginos perteikia suvienodėjusią visuomenę ir daugybę žmonių užsidėtų kaukių. Jos vaizduoja žmones, kurie, tapę tarsi robotais, išgyvena nuolatinę tarpusavio kovą ir menkinamą kitu asmenų nuomonę.

Vaizdo įrašo premjera pristatyta 2019 metų, lapkričio 21 dieną, lrt laidoje „Labas rytas“ ir patalpinta internetinėje svetainėje www.youtube.com.

Straipsnius apie premjerą skaitykite: 1, 2, 3.

Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2019-11-21

2019 m. lapkričio 16 d. Vilniaus lietuvių namų I a G kl. mokinys Mindaugas Vileita dalyvavo XI Lietuvos jaunųjų dainininkų festivalyje „Dainų namai“ ir puikiai atliko savo kūrybos dainą „My Mask“.


2019-11-19

2019 m. lapkričio 21 d. 12.00 val. vyks UŽSIENIO LIETUVIŲ MOKYKLŲ MENO KOLEKTYVŲ FESTIVALIS „DARNI MŪSŲ DAINŲ IR ŠOKIŲ PYNĖ“ , kuriame planuoja dalyvauti Pelesos vidurinės mokyklos lietuvių mokomąja kalba, Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos, Vasario 16-osios gimnazijos (Vokietija), EC Lighthouse, Londonas, Jungtinė Karalystė, Rygos lietuvių vidurinės mokyklos, Riešės gimnazijos, Rimdžiūnų vidurinės mokyklos lietuvių mokomąja kalba bei Vilniaus lietuvių namų kolektyvai.

Lapkričio 22 d. dalyviai lankysis Anykščiuose, dalyvaus edukacinėje programoje „Duonos kelias“.

2019-11-18

2019 m., lapkričio 13 d., Vilniaus lietuvių namuose lankėsi Ukrainos ambasados Lietuvoje nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Volodymyr Yatsenkivskyi su žmona bei diplomatas, trečiasis sekretorius Dmytro Serov. Jie susitiko su mokiniais, atvykusiais iš Donecko ir Luhansko sričių. Susitikimo metu buvo aptarta mokinių vizito Lietuvoje programa, numatytos išvykos, kurios bus organizuotos kartu su Ukrainos ambasada. Taip pat mokiniams buvo padovanota keliasdešimt knygų ukrainiečių kalba. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2019-11-13

PAGALBA VILNIAUS LIETUVIU NAMAMS

Vilniaus lietuvių namai dėkoja už pagalbą buvusiam Vilniaus lietuvių namų mokiniui Aleksandrui Trakšeliui, „Ozo Odontologijos Klinikai“ (www.ozoklinika.com) bei UAB „Royal Alliance“ (www.FighterShop.lt).

2019-11-12

2019 m., lapkričio 11 d.,Vilniaus lietuvių namuose lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas ir ministro patarėja Agnė Goldbergaitė. Jie susitiko su vaikais, atvykusiais iš Ukrainos ir nukentėjusiais nuo neramumų Rytų Ukrainoje. Susitikimo metu mokiniams buvo įteiktos atminimo dovanėlės, o mokytojai, atlydėjusiais jau antrą mokinių grupę, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ministro padėka. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2019-11-11

2019 m., lapkričio 6 d., į Vilniaus lietuvių namus atvyko 15 mokinių ir 1 mokytoja iš Rytų Ukrainos, Donecko ir Luhansko sričių. Tai jau šešta grupė, kuri mokysis Vilniaus lietuvių namuose. Pirmieji mokiniai atvyko 2014 m.

Šie mokiniai mokysis ir gyvens Vilniaus lietuvių namuose iki 2020 m. rugpjūčio mėnesio. Jų kelionės, mokymosi išlaidas apmoka Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

2019 m., lapkričio 7 d., pirmajame susitikime su mokiniais dalyvavo gimnazijos administracija, socialinis pedagogas, psichologas, bendrabučio auklėtoja. Mokiniams nupirkta ir įteikta sportiniai krepšiai ir mokymuisi skirtos priemonės. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2019-11-04

Įsakymas dėl Vilniaus lietuvių namų mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų atestacinės komisijos patvirtinimo.

2019-10-31

Patvirtintas lapkričio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2019-10-25

Vokietijos lituanistinių mokyklų mokytojų kvalifikacijos kėlimo seminaras

Spalio 19–20 dienomis Renhofo pilyje vyko Vokietijos lituanistinių mokyklų mokytojų kvalifikacijos kėlimo seminaras „Efektyviausi lietuviškos tapatybės išlaikymo ir perdavimo būdai“. Jį organizavo VLB valdybos narė lituanistinio švietimo reikalams dr. Sandra Petraškaitė-Pabst. Renginyje dalyvavo Vasario 16-osios gimnazijos darbuotojai, VLB nariai, Vokietijos lituanistinių mokyklų mokytojos bei vadovės. Skaitykite plačiau. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2019-10-24

Vilniaus lietuvių namų mokytojų, bendrabučio auklėtojų ir pagalbos mokiniui specialistų kvalifikacijos tobulinimo tvarkos priemonių planas 2019-2020 m.m..

2019-10-16

Įsakymas dėl metorinių grupių pirmininkų ir metodinės tarybos patvirtnimo.

Vilniaus lietuvių namų 2019-2020 m.m. smurto prevencijos ir intervencijos priemonių planas.

2019-10-09

2019-2020 m. mokytojų konsultacijų tėvams grafikas.

2019-10-02

Patvirtintas spalio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2019-2020 m. mokytojų konsultacijų mokiniams grafikas.

2019-10-01

Besisteigiančiu užsienio šalyse lituanistinių mokyklų ir pradedančių dirbti lituanistinėse mokyklose mokytojų kvalifikacijos tobulinimo seminaras

Vilniaus lietuvių namuose rugsėjo 26 dieną vyko kvalifikacijos tobulinimo seminaras, skirtas mokytojams, pradedantiems dirbti užsienio šalyse besisteigiančiose lituanistinėse mokyklose, kurį organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Seminaro metu ypač daug dėmesio buvo skirta darbui pamokose, nes mokytojai ne tik stebėjo atviras pamokas, dalyvavo ju aptarime, bet ir patys pasidalino gerąja patirtimi.

Renginio pradžioje Vilniaus lietuvių namų direktorius Gintautas Rudzinskas su seminaro dalyviais pasidalino mokyklos patirtimi – perskaitė pranešimą „Vilniaus lietuvių namų patirtis – išlyginamųjų klasių veikla, nuo ko pradėti mokyti, kaip pasirengti mokymo planą“, kurio metu įtaigiai ir vaizdžiai pristatė ilgametę gimnazijos patirtį dirbant su mokiniais, atvykusias iš užsienio.

Vėliau seminaro dalyviai, pagal individualius poreikius, buvo suskirstyti į darbo grupes, stebėjo atviras pamokas, kurias vedė Vilniaus lietuvių namų mokytojos. Pamokos vyko trijose išlyginamosiose bei trijose pradinėse klasėse. Pamokas vedė lietuvių kalbos mokytojos: Aušra Dambrauskienė, Greta Botyriūtė – Skiotienė, Renata Kvietkauskienė bei pradinių klasių mokytojos Stasė Rožienė, Nijolė Volosevičienė, Rūta Varnagirienė. Seminaro dalyviai žavėjosi pedagogų profesionalumu ir geranoriškumu.

Individualios konsultacijos vyko ir Airijos mokyklų mokytojoms, kurios veda Trumpuosius lietuvių kalbos kursus valstybinėse airiškose mokyklose. Pamokas vedė lietuvių kalbos mokytoja Vilma Vilkytė-Žemaitaitienė.

Po pietų mokytojai buvo pakviesti pasiklausyti dviejų kolegių paskaitų: „Pasakų integracija į ugdymo procesą“, kurią pristate Virginija Stukaitė-Laniauskienė bei Lituanistinės etnokultūros ir dramos mokyklos „Bitė“ (Jungtine Karalystė) mokytojos, Airijos Monaghan Beech Hill College, Lituanistinės mokyklos „Saulės zuikučiai“ vadovės Kristinos Jankaitienės pristatymo. Vėliau svečiai pasidalino gerąja patirtimi mokant mokinius lietuvių kalbos.

Vilniaus lietuvių namų
Užsienio lietuvių švietimo skyriaus informacija

2019-09-23

2019-2020 m. m. Vilniaus lietuvių namuose pradėtos vykdyti socialinio ir emocinio ugdymo LIONS QUEST programos: 5-8 klasėse – “Paauglystės kryžkelės”, o I-IV G klasėse – “Raktai i sėkmę”.

2019 m., rugsėjo 19 d., Vilniaus lietuvių namuose apsilankė Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubo narys Arūnas Uleckas ir įteikė spalvingą informacinį stendą, kuris informuoja, jog Vilniaus lietuvių namuose įgyvendinamos LIONS QUEST programos.


2019-09-16

Patvirtintas rugsėjo mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2019-09-03

Ar girdi – ir vėl skambutis aidi.
Vadovėliuose nubudo raidės.
Į klases plačiai duris atvėręs,
Grįžta vasaros takais rugsėjis.

Skambus varpelis rugsėjo 2 d. į Rugsėjo pirmosios šventę Vilniaus lietuvių namuose sukvietė bendruomenę: mokinius, pedagogus ir tėvus. Naujuosius mokslo metus pradėjo 450 mokinių iš 40 pasaulio šalių. Džiaugiamės, kad gimnazijos bendruomenei sėkmingo ir prasmingo starto į pažinimo kelionę linkėjo Daiva Žemgulienė, LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos užsienio lietuvių skyriaus vyriausioji specialistė, Živilė Šukytė-Kraskauskienė ir Karolina Dapšytė, Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovės, Alfonsas Rudys, buvęs mokyklos direktorius. Duris pravėrė šventė, kuri sušildė kiekvieno mūsų širdį bei sužadino ją naujiems siekiams ir kūrybai. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2019-08-26

Mieli Tėveliai ir Mokiniai,

Rugsėjo 1-osios šventė vyks 2019 m. rugsėjo 2 d. 9.00 val.

Vilniaus lietuvių namų administracija


2019-07-04

Brandos atestatų teikimo šventė vyks
2019 m. liepos 18 d. 15 val. gimnazijos Aktų salėje.

2019-06-11

Vilniaus lietuvių namai skelbia atranką į laisvą logopedo pareigybę, 1,0 etato, nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. Skaitykite plačiau plačiau.

2019-06-05

Gegužės 10 dieną Vilniaus lietuvių namuose vyko kasmetinis, bet jau tradicinis užsienio lietuviškų mokyklų raiškiojo skaitymo konkursas „Mano sapnuose vaikštai, Lietuva“. Dėkojame dalyviams ir sveikiname nugalėtojus. Įsakymas dėl padėkos. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2019-05-30

Vilniaus lietuvių namai turi gražią tradiciją - mokslo metų pabaigoje organizuoti sporto šventę. 2019 m. birželio 3-4 d. 1-4, 5-8 ir I-IV G klasių mokiniai tradiciškai rinksis stadione išbandyti savo greitumo, sumanumo ir gebėjimo žaisti ir rungtis kartu vienoje komandoje. Programa.

2019-05-28

Gegužės 28-31 d. Vilniaus lietuvių namuose vyksta projekto „Tarpkultūrinis ugdymas“ Kipro dienos. Programa.

2019-05-14

2019 m. gegužės 21 d. 17.00-19.00 val.

Tėvų diena Vilniaus lietuvių namuose.

17.00-18.00 val. mokinių, lankančių neformaliojo ugdymo būrelius gimnazijoje, koncertas aktų salėje.
18.00- 19.00 val. gimnazijos administracija, mokytojai ir pagalbos specialistai lauks tėvelių (globėjų/rūpintojų) savo kabinetuose individualiems pokalbiams.

Iki susitikimo Tėvų dienoje.

2019-05-13


2019-05-10


2019-05-09

2019-05-10 11 valandą aktų salėje vyks tarptautinė mokinių konferencija "Kino įtaka bręstančiai asmenybei".

2019-05-03

Patvirtintas gegužės mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2019-04-19


2019-04-12

Informuojame, kad 2018 m. gruodžio 12 d.–2019 m. kovo 22 d. vyko Švietimo ir mokslo ministerijos pavaldžių institucijų vidaus auditas. Vidaus audito pažyma skelbiama Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos interneto svetainėje.

Skelbiame Vilniaus lietuvių namų paaiškinimą dėl Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos vidaus audito išvadų. Skaityti plačiau.

2019-04-11

Šių metų kovo 6 d. Kauno Žalgirio arenoje, Amfiteatre, vykusiame XV tarptautiniame v okalo konkurse „Pavasario fiesta 2019“ dalyvavusi I a G klasės mokinė Deimantė Bačiulytė buvo apdovanota 3-ojo laipsnio diplomu.


2019-04-05

2019-04-02

Patvirtintas balandžio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2019-03-18

2019 m. kovo 18-22 dienomis Vilniaus lietuvių namuose vyksta tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė. Programa.

2019-03-14

Sveikiname, didžiuojamės ir džiaugiamės!

Anastasija Krylova, IV a gimnazijos klasės mokinė,
Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje užėmė 1 vietą. Diplomas.

Aušra Banelytė, III a gimnazijos klasės mokinė,
Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokinių lietuvių kalbos ir literatūros
olimpiadoje užėmė 3 vietą. Diplomas.


2019-03-13

2019-03-12

2019 m. kovo 12-15 dienomis Vilniaus lietuvių namuose vyksta lietuvių kalbos ir socialinių mokslų dienos. Programa.

2019-03-06

Patvirtintas kovo mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2019-03-04

Vilniaus lietuvių namuose vyksta sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“. Programa.

2019-03-01

2019 m. kovo 8 d. 12 val.
Vilniaus lietuvių namų aktų salėje vyks
Kovo 11-osios minėjimo šventinis renginys.

2019-02-27

Vilniaus lietuvių namuose vykusios Tarptautinės konferencijos „Mokyti(-s) geriau - mokinio asmeninės pažangos gerinimas“ medžiagą rasite čia.

2019-02-22

Šiandien Vilniaus lietuvių namuose vyksta Tarptautinė konferencija Vilniaus lietuvių namuose „Mokyti(-s) geriau - mokinio asmeninės pažangos gerinimas“. Konferencijos programa.

2019-02-13

2019 m. vasario 13 d. Vilniaus lietuvių namuose lankėsi Vilniaus arkivyskupijos vyskupas Arūnas Poniškaitis, kuris susipažino su mokyklos bendruomene, tradicijomis ir istorija. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2019-02-12

Vilniaus lietuvių namų III b G klasės mokinys Justinas Martinonis šių metų vasario 1-3 dienomis dalyvavo Lietuvos jaunių SAMBO čempionate, kuris vyko Palangos sporto centro arenoje. Čempionate buvo demonstruojamas sportininkų meistriškumas bei išsiaiškinti stipriausieji, kurie atstovaus Lietuvai tarptautinėse varžybose. Sveikiname ir džiaugiamės Justino iškovota pirmąja vieta Lietuvoje svorio kategorijoje iki 75 kg bei linkime sėkmės atstovaujant Lietuvai Europos čempionate!

2019-02-06

Dėmesio!

2019 m. vasario 28 d. 12 val. mokyklos aktų salėje vyks Vilniaus lietuvių namų bendruomenės susitikimas – diskusija su Benediktu Vanagu. Kviečiame dalyvauti!

Organizatoriai

2019-02-01

Patvirtintas vasario mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2019-01-22

Kviečiame susipažinti su iš užsienio atvykstančių ir/ar grįžtančių vaikų ugdymo žingsniais. Skaityti plačiau ( lt, en, ru).

2019-01-21

Skelbiami nugalėtojai ir dalyviai tarptautinės konkurso-parodos „Etniniai raštai ant Kalėdinio žaisliuko“. Skaityti plačiau.

2019-01-18

2019 m. sausio 17 d. įvyko Vilniaus lietuvių namų tarybos posėdis. Taryba pritarė Vilniaus lietuvių namų 2018 m. veiklos ataskaitai, 2019 m. veiklos planui bei Vilniaus lietuvių namų mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų išskyrus psichologus) 2019-2021 m. atestacijos programai. Taip tat taryba išklausė Vilniaus lietuvių namų direktoriaus 2018 m. veiklos ataskaitą ir įvertino pasiektus rezultatus.

2019-01-17

Maloniai kviečiame dalyvauti Tarptautinėje konferencijoje Vilniaus lietuvių namuose: ,,Mokyti(-s) geriau - mokinio asmeninės pažangos gerinimas", kuri vyks 2019 m. vasario 22 dieną. Konferencijos nuostatai ir registracija >>. Registracija vykdoma iki vasario 1d.

2019-01-09

Patvirtintas sausio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2018-12-14


2018 m. gruodžio 19 d. 16.00 val.
Vilniaus lietuvių namų bendrabučio valgykloje vyks tradicinė Kūčių vakarienė.2018-12-05

Patvirtintas gruodžio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2018-12-04

2018 m. gruodžio 6 d. 17.00-19.00 val. Tėvų diena Vilniaus lietuvių namuose:

17.00-17.30 val. tėvų susirinkimai klasėse/pokalbiai su klasės vadovu.
17.30- 19.00 val. gimnazijos administracija, mokytojai ir pagalbos specialistai lauks tėvelių savo kabinetuose individualiems pokalbiams.

Iki susitikimo Tėvų dienoje.

2018-12-03

Sveikiname Vilniaus lietuvių namaų kamerinį chorą 2018-11-24 užėmus II vietą mišrių chorų kategorijoje chorų konkurse „Mūsų dainose“ Vievyje ( diplomas, padėkos raštas).

Sveikiname Antaną Paukshtis 2018-11-25 tapus III vietos laureatų (C kategorija) V tarptautiniame populiariosios dainos konkurse „Muzikos arena“ ( diplomas).

2018-11-23

Sveikiname Deimantę Bačiulytę tapus I vietos laureate X Vilniaus miesto jaunųjų dainininkų festivalyje-konkurse „Dainų namai“. Diplomas.2018-11-22

2018 m., lapkričio 23d., 12.00 val. Vilniaus lietuvių namų aktų salėje vyks tarptautinis užsienio lietuvių mokyklų meno kolektyvų festivalis „DARNI MŪSŲ DAINŲ IR ŠOKIŲ PYNĖ“.

Užsienio lietuvių švietimo skyriaus informacija.

2018-11-19

Lapkričio 19-23 d. Vilniaus lietuvių namuose vyksta projekto „Tarpkultūrinis ugdymas“ JAV savaitė. Programa.

2018-11-07

2018 m., lapkričio 5 d., į Vilniaus lietuvių namus atvyko 15 mokinių ir 1 mokytoja iš Rytų Ukrainos, Donecko ir Luhansko sričių.

Šie mokiniai mokysis ir gyvens Vilniaus lietuvių namuose iki 2018-2019 m. m. pabaigos. 2018 m., lapkričio 6 d., pirmajame susitikime su mokiniais dalyvavo gimnazijos administracija, socialinis pedagogas, psichologas, bendrabučio auklėtoja. Mokiniams nupirkta ir įteikta sportiniai krepšiai ir mokymuisi skirtos priemonės. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

Lapkričio 15-16 dienomis Vilniaus lietuvių namuose tarptautinę praktiką atliks penki studentai iš Karaliaučiaus srities Černiachovsko pedagoginės kolegijos. Studentai ne tik dalyvaus mūsų mokyklos mokytojų pamokose, atliks socialinį darbą, vyks į netradicines pamokas, bet ir patys mėgins organizuoti pamokas. Praktiką inicijuoja VDU Švietimo akademija. Programa.

2018-11-05

Patvirtintas lapkričio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2018-10-22

2018-10-19

Bendradarbiavimo galimybės

     Vilniaus lietuvių namuose 2018 m. spalio 9 d. įvyko gimnazijos ir Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus specialistų susitikimas. Jo metu aptarta kvalifikacijos tobulinimo renginių organizavimo Vilniaus regiono mokyklų pedagogams galimybė.
     Numatyta organizuoti kvalifikacijos tobulinimo seminarus, stažuotes, parodas ir edukacinius projektus.
     Artimiausiu metu bus vykdomas pedagogų kvalifikacijos tobulinimo poreikių tyrimas, kuris leis numatyti konkrečias veiklos kryptis.

     Įgyvendinant projektą „ Mokinys-mokiniui“, vyksta mainų programa su Rusijos Federacijos Maskvos Jurgio Baltrušaičio vidurine mokykla Nr. 1247. Šių metų spalio 17-21 d. 10 Vilniaus lietuvių namų mokinių ir dvi mokytojos lankysis Maskvoje, o spalio 21-25 d. 10 Jurgio Baltrušaičio vidurinės mokyklos Nr. 1247 mokinių ir du mokytojai atvyks į Vilniaus lietuvių namus.

     Šių metų spalio 19 d. į Vilniaus lietuvių namus atvyksta Rytų kraštų lietuvių jaunimo delegacija, kuri susitiks su mokyklos mokiniais ir mokytojais bei užsienio lietuvių studentų klubo nariais. Susitikimo metu vyks diskusija „Esu lietuvių kilmės ir studijuoju Lietuvoje – mano patirtis.“ Susitikimo iniciatorė – Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

Užsienio lietuvių švietimo skyriaus informacija

2018-10-08

Patvirtintas spalio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2018-10-03

Vilniaus lietuvių namai siūlo darbą nuo 2018 m. lapkričio 1 d. auklėtojai bendrabutyje, 1.0 etatas. 30 darbo valandų per savaitę.

Vilniaus lietuvių namai siūlo darbą nuo 2018 m. lapkričio 1 d. logopedui, 1.0 etatas. 23 darbo valandos per savaitę.

Informacija teikiama tel. 269 5173.

2018-09-27

2018 m., spalio 1 d., Vilniaus lietuvių namai švenčia 28–ąjį gimtadienį. Šia proga visa gimnazijos bendruomenė, daugiau nei 450 narių, įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Vilniaus lietuvių namų 28-ojo gimtadienio programa

1 pamoka - Vilniaus lietuvių namų istorija,
2, 3 pamokos – dėlionės „Mes – Vilniaus lietuvių namų dalis“ kūrimas,
4 pamoka – dėlionės „Mes – Vilniaus lietuvių namų dalis“ pristatymas aktų salėje,
5 pamoka - Pagirių gimnazijos teatro studijos spektaklis „Sapnai“ gimnazijos aktų salėje.

2018-09-20

Patvirtintas rugsėjo mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2018-09-18

2018-08-31

Rugsėjo 13 d., ketvirtadienį, 18.00-22.00 val. Vilniaus lietuvių nmaų pievoje vyks renginys"NE-MIEGANTYS RAJONAI. NAUJININKAI". Plačiau.

2018-08-30

Mokslo ir žinių dienos šventė vyks rugsėjo 3 d. 11 val.

2018-06-15

Reiškiama padėka mokiniams už puikų ir labai gerą mokymąsi. >>

2018-06-04

Patvirtintas birželio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2018-05-02

Patvirtintas gegužės mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2018-04-27

Gegužės 11 d. 11.30 val. Vilniaus lietuvių namuose vyks kasmetinis, bet jau tradicinis užsienio lietuviškų mokyklų raiškiojo skaitymo konkursas „Mano sapnuose vaikštai, Lietuva“. Registracija į konkursą vyks iki gegužės 3 dienos el. paštu natalija.lietuviunamai@gmail.com . Konkurso nuostatai.

2018-04-25

Karjeros dienos
2018 m. balandžio 25-27 d.

2018-04-25

 1. Per 4 pamoką pradinių klasių mokiniai pieš bendrą piešinį „Kuo būsiu užaugęs“ (Edita Juozėnienė, Agnė Šaukeckienė)

2018-04-25-26

Ekskursija į Vilniaus universitetą su III G klasės mokiniais pagal programą „Studentas vienai dienai“ (Edita Juozėnienė);

2018-04-26

 1. Atviri pokalbiai su socialine pedagoge, psichologe ir buvusia Vilniaus lietuvių namų mokine Lina Leonavičiūtė apie karjeros planavimą, asmenybės pažinimą, profesijų pasirinkimą:
  - 4 pamoka – IV G klasės mokiniams ir visiems norintiems (210 kab.);
  - 5 pamoka – II G klasės mokiniams ir visiems norintiems(107 kab.);
  - 6 pamoka – 8 klasės mokiniams ir visiems norintiems (107 kab.).
 2. Informacinės medžiagos parengimas karjeros planavimo tema klasių vadovams klasių valandėlėms (padalomoji medžiaga bus palikta mokytojų kambaryje) (Agnė Šaukeckienė, Rasa Perednienė).

2018-04-26

Netradicinė pamoka ateities profesijų tema I a ir b G klasių mokiniams. Pamoką ves SEB banko atstovė Aira Švailaitė (Laima Raišelytė).

2018-04-27

Dalyvavimas Vilniaus dizaino kolegijos kūrybinėse dirbtuvėse su II-IV G klasių mokiniais (Edita Juozėnienė).
2018-04-06

Patvirtintas balandžio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2018-04-05

2018 m., kovo 28 d., Vilniaus lietuvių namuose lankėsi Ukrainos Aukščiausiosios Rados nariai.

Delegacija iš Ukrainos Aukščiausiosios Rados susitiko su mokiniais, atvykusiais mokytis į Vilniaus lietuvių namus iš Ukrainos, Donecko ir Luhansko sričių, po susitikimo apžiūrėjo gimnaziją bei susipažino su mokymosi sąlygomis Vilniaus lietuvių namuose.

2018-03-30

LIETUVIŲ KALBOS IR SOCIALINIŲ MOKSLŲ SAVAITĖS, 2018 M. BALANDŽIO 9-13 D., PROGRAMA

2018 m. balandžio 9 d., pirmadienis
Tarptautinė akrostichų paroda, skirta Lietuvos valstybingumo 100-mečiui paminėti (mokytojos: Violeta Bartkienė, Kristina Maliejūtė, Agnė Juškaitė bei Užsienio lietuvių švietimo skyrius), II aukštas.

2018 m. balandžio 10 d., antradienis
Tradicinis dailyraščio konkursas 121 aud., 9.00 val. - 1-4 klasių mokiniams, 10.00 val. - 5-12 klasių mokiniams (mokytoja Aušra Dambrauskienė). 12.00 val. Aktų salėje konferencija ,,Aš ir kalba“, 5-8 klasių mokiniai (mokytojos: Violeta Bartkienė ir Kristina Nugarienė).

2018 m. balandžio 11 d., trečiadienis
8.00 val. diktantas, skirtas Lietuvos valstybingumo 100-mečiui paminėti, 5-6 klasių mokiniai (mokytoja Kristina Maliejūtė). 8.55 val. Aktų salėje susitikimas su vaikų rašytoju Vytautu Račicku, 3-7 klasių mokiniai (mokytoja Greta Botyriūtė). 10.00 val. išvyka į Žinių radiją, 8 b klasės mokiniai (mokytojai: Kristina Nugarienė, Vilius Švėgžda). 19.00 val. išvyka į spektaklį „Kuprelis“ Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, I a G klasės mokiniai (mokytoja Vilma Vilkytė-Žemaitaitienė).

2018 m. balandžio 12 d., ketvirtadienis
9. 00 val. netradicinės lietuvių kalbos pamokos „Ką aš išmanau apie savo gimtąją kalbą?“, 1-4 klasių mokiniai (veda I a G klasės mokiniai, mokytoja Vilma Vilkytė-Žemaitaitienė). 12.00 val., tradicinis renginys „,Protų kova“, skirtas Lietuvos valstybingumo 100-mečiui paminėti, I-IV klasių mokiniai (mokytojai: Rūta Zakarkaitė, Vilius Švėgžda, Laura Meškauskienė). Renginio pabaigoje apdovanojami dailyraščio bei diktanto nugalėtojai.

2018 m. balandžio 13 d., penktadienis
8.00 val., atviros integruotos lietuvių kalbos ir literatūros bei technologijų pamokos „Meniu šiandienos lietuviui“ per 1-2 pamokas III a ir b klasės mokiniai (mokytojos: Kristina Nugarienė ir Edita Juozėnienė).

Lietuvių kalbos ir socialinių mokslų mokytojų metodinė grupė

2018-03-29

Padėka už aktyvų dalyvavimą projekte „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose“ >>.

2018-03-26

2018 m. kovo 26-29 d. Didžiosios Britanijos dienos Vilniaus lietuvių namuose. Projektas „Tarpkultūrinis ugdymas“ tęsiasi! Programa plačiau.

2018-03-23

2018 m., kovo 6 d., Vilniaus Verkių mokykloje - daugiafunkciame centre vyko Vilniaus populiariosios dainos konkursas „Retro“. Vilniaus lietuvių namų 6 b klasės mokinė Paulina Irtmonaitė konkurse laimėjo I laipsnio diplomą, o II a G klasės mokinė Karina Borkovskytė bei III b G klasės mokinė Yelyzaveta Izmalkova apdovanotos III laipsnio diplomais. Mokines paruošė muzikos mokytoja Judita Taučaitė.

2018-03-19

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018. Plačiau.

2018-03-18


2018-03-16

Maloniai kviečiame 2018 m. kovo 22 d. ketvirtadienį 12.00 val. į tarptautinę mokinių konferencija „Patriotizmas šių dienų visuomenėje. Ar tai kuria pridėtinę vertę?“. Renginys vyks Vilniaus lietuvių namų aktų salėje.Organizatoriai Vilniaus lietuvių namų Jaunųjų konsulų klubas

Maloniai kviečiame į Vilniaus lietuvių namų tarptautinį krepšinio turnyrą. Dalyvauja: - Rygos lietuvių vidurinės mokyklos mokinių komanda - Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos mokinių komanda - Rimdžiūnų lietuvių mokyklos mokinių komanda - Vilniaus lietuvių namų mokyklos komanda. Turnyras vyks 2018 m. kovo 23 d. penktadienį 9.00 val. Vilniaus lietuvių namų sporto salėje. Kviečiame atvykti ir aktyviai palaikyti savo komandą!

2018-03-15

Kovo 15 dieną Vilniau lietuvių namų mokiniai dalyvavo tarptautiniame matematikos konkurse "Kengūra 2018". Konkursas atspindi naujuosius gyvenimo, matematikos ir kompiuterijos pokyčius. Jo trukmė neįprastai maža - vos 75 minutės. Konkursas kelia didžiulį susidomėjimą, jo užduotys sudaro galimybę praleisti daug malonių akimirkų su matematika. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2018-03-13

Vilniaus lietuvių namų gimnazistai tradiciškai dalyvavo kasmetinėje Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams. Šiais metais olimpiada vyko Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijoje. Mūsų mokyklai atstovavo ir puikiai pasirodė dvi gimnazistės : Anastasija Zaburdiajevaitė ( III G) ir Aušra Banelytė ( II G).

Aušra Banelytė komisiją nustebino pristatydama poezijos ir muzikos kompoziciją, kurią buvo paprašyta pakartoti ir Olimpiados uždarymo renginyje. Anastasija Zaburdiajevaitė, gimusi Kazachstane, komisiją džiugino puikia tartimi.

Lietuvių kabos olimpiada nenuvylė nei mokinių, nei jas ruošusių mokytojų, Aušra Banelytė laimėjo II- ąją vietą ( 9-10 klasių mokinių amžiaus grupėje).

Dėkojame olimpiadai mokines ruošusioms lietuvių kalbos mokytojoms: Vilmai Vilkytei-Žemaitaitienei bei Rūtai Zakarkaitei. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2018-03-06

Reikalingas psichologas ir logopedas.

SPECIALŪS REIKALAVIMAI PSICHOLOGUI

1. Psichologas turi atitikti šiuos specialius reikalavimus:
1.1. įgytas aukštasis išsilavinimas, psichologo kvalifikaciją (specialybė);
1.2. ne žemesnis kaip psichologijos magistro kvalifikacinis laipsnis ar jam prilyginama kvalifikacija (ne mažiau kaip 200 kreditų apimties nuosekliųjų universitetinių psichologijos krypties studijų);
1.3. kompiuterinio darbo gebėjimai (dirbti su Word, Excel, Outlook, Power point, Internet Explorer programomis);
1.4. mokėti vieną užsienio kalbą B 1 lygiu;
1.6. žinoti dokumentų rengimo ir įforminimo taisykles, švietimą reglamentuojančius Lietuvos Respublikos įstatymus, Vyriausybės nutarimus, Švietimo ir mokslo ministro įsakymus, kitus teisės aktus ir gebėti juos taikyti praktiškai.

SPECIALŪS REIKALAVIMAI LOGOPEDUI

2. Logopedas turi atitikti šiuos specialius reikalavimus:
2.1. įgytas aukštasis išsilavinimas ir logopedo ar defektologo logopedo, ar oligofrenopedagogo kvalifikacija;
2.2. kompiuterinio darbo gebėjimai (dirbti su Word, Excel, Outlook, Power point, Internet Explorer programomis);
2.3. mokėti vieną užsienio kalbą B 1 lygiu;
2.4. žinoti dokumentų rengimo ir įforminimo taisykles, švietimą reglamentuojančius Lietuvos Respublikos įstatymus, Vyriausybės nutarimus, Švietimo ir mokslo ministro įsakymus, kitus teisės aktus ir gebėti juos taikyti praktiškai.

2018-03-05

Patvirtintas kovo mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2018-02-13

2018 m. vasario 12 d. Vilniaus lietuvių namų direktoriui Gintautui Rudzinskui už ilgametį nepriekaištingą darbą įteiktas aukščiausias Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apdovanojimas – „Gerumo žvaigždė“.2018-02-06

Patvirtintas vasario mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2018-02-05

2018 m. vasario-kovo mėn. Vilniaus lietuvių namuose, III aukšte eksponuojama RITOS KRUPAVIČIŪTĖS tapybos darbų paroda. Plačiau.

2018-02-01


PROGRAMA.


2018-01-19

2018 m. sausio 18 d. įvyko Vilniaus lietuvių namų tarybos (toliau-Taryba) posėdis.

Taryba pritarė Vilniaus lietuvių namų 2017 m. veiklos ir finansinei ataskaitai, patvirtino 2018 m. veiklos planą ir finansavimo prioritetus. Taip pat, Taryba nustatė 2018 m. vidaus įsivertinimo tematiką.

2018-01-18

Reiškiama padėka laimėjusiems konkurse-parodoje „Kalėdinis atvirukas“ mokiniams ir pedagogams už mokinių parengimą bei dalyvavimą. Plačiau.

2018-01-09

Patvirtintas sausio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2018-01-08

2018 m., sausio 4 d., Vilniaus lietuvių namuose lankėsi Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius J.E.ponas Volodymyr YATSENKIVSKYI.

Delegacija iš Ukrainos ambasados susitiko su mokiniais, atvykusiais mokytis į Vilniaus lietuvių namus iš Ukrainos, Donecko ir Luhansko sričių.

Susitikimo metu ambasadorius padovanojo vaikams knygų ukrainiečių kalba ir pažadėjo, jog dar atvyks jų aplankyti. Susitikimo akimirkos.

2018-01-05

LEU Lietuvių kalbos ir literatūros centras bendradarbiaudamas su Vilniaus lietuvių namų Užsienio lietuvių švietimo skyriumi jau antrus metus iš eilės organizuoja Kazachijos Nacionalinio Abajaus vardo pedagoginio universiteto studentų tarptautinę pedagoginę praktiką. Į Vilniaus lietuvių namus sausio 8-12 dienomis atvyksta 7 studentai iš Kazachijos, kurie dalyvaus ne tik įvairių dalykų pamokose, bet ir vykdys socialines veiklas. Programa.

2017-12-12

2017 m., gruodžio 8 d., 15.00 val., Vilniaus karaliaus Mindaugo mokykloje (Mindaugo g. 9) vyko Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacijos organizuojamas Lietuvos vokiškų dainų festivalis, kuriame vyko Lietuvos pačių geriausių solistų ir ansamblių pasirodymai. Mūsų mokyklai atstovavo Anastasija Krylova (III G kl.), Badri Chachibaia (IV G kl.), Adomas Pledas (8 b kl.). Jie atliko vokiečių atlikėjo Annen May Kantereit dainą ,,Barfuss am Kalvier" (Basas prie pianino). Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2017-12-11

2017 m. gruodžio 7 d. 17.00-19.00 val. visi tėveliai buvo pakviesti į Tėvų dieną Vilniaus lietuvių namuose. Nuo 17.00 val. iki 17.30 val. vyko tėvų susirinkimai su klasių vadovais, o nuo 17.30 val. iki 19.00 val. gimnazijos administracija, mokytojai ir pagalbos specialistai lauke tėvelių savo kabinetuose individualiems pokalbiams.

Dėkojame visiems dalyvavusiems.

2017-12-05

2017 m., gruodžio 4 d., Vilniaus lietuvių namuose buvo pristatyta Irkutsko tremtinio Arvydo Kulikausko fotografijų paroda „Tremties keliais“. Nuotraukose prisimenami tie, kuriems nebuvo lemta sugrįžti iš tremties, taip pat pasidalinama užfiksuotomis akimirkomis 2017 m. tvarkant tremtinių kapus Irkutsko srityje.

Po parodos atidarymo Arvydas Kulikauskas I-IV G kl. mokiniams pasakojo apie tūkstančių žmonių, išvežtų iš Lietuvos, lemtį paskaitoje „Istorija, kurios nevalia pamiršti“.

Parodą organizavo Tarptautinės solidarumo ir demokratijos asociacijos „Mes“ pirmininkė Gitana Buivydaitė.

Šį projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2017-12-04

Patvirtintas gruodžio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2017-11-23

Vilniaus lietuvių namų Užsienio lietuvių švietimo skyriuje lapkričio 23 ir 24 dienomis vyksta metodinės dienos „Kalendorinių švenčių scenarijų rengimas“, tai seminaras skirtas užsienio lietuvių mokyklų ir Vilniaus rajono pedagogams. Programa.

2017-11-10

2017 m. lapkričio 13-17 d. kviečiame į Ispanijos dienas! Programa.2017-11-09

Vilniaus lietuvių namai organizuoja tradicinį Kalėdinį konkursą- parodą. Maloniai kviečiame dalyvauti Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų bendruomenės. Konkurso-parodos nuostatai.

2017-11-07

Patvirtintas lapkričio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2017-10-31

Vyriausybės kanceliarija 2017 m. paskelbė apdovanojimus „Kryptis LIETUVA“ ir kvietė visuomenę t eikti iniciatyvas, kuriomis užsienio lietuviai būtų skatinami sugrįžti ir dirbti Lietuvoje arba jiems padedama lengviau integruotis sugrįžus po daugelio metų, praleistų svetur. Vilniaus lietuvių namai taip pat prisijungė prie šio projekto ir pateikė savo iniciatyvą - http://www.lietuva.lt/100/lt/kryptis-lietuva/iniciatyvos/vilniaus-lietuviu-namai-kelias-i-lietuva

Projekto „Kryptis LIETUVA“ geriausios iniciatyvos ir idėjos buvo apdovanotos 2017 m. spalio 30 d. vykusio Lietuvos diasporos forumo metu. Iniciatyvas ir idėjas vertino ir geriausias atrinko Vyriausybės kanceliarijos sudaryta komisija.

Iniciatyvos buvo apdovanotos trijose „Kryptis Lietuva“ nominacijose: Už paskatinimą sugrįžti ir įsidarbinti Lietuvoje, Už indėlį konsultuojant sugrįžtančius, Už pagalbą sugrįžusiems integruotis Lietuvoje.

Vilniaus lietuvių namai buvo apdovanoti už pagalbą sugrįžusiems integruotis Lietuvoje.Vilniaus lietuvių namų bendruomenė džiaugiasi šiuo įvertinimu ir dėkoja už šį apdovanojimą.2017-10-06


2017-10-05

Patvirtintas spalio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2017-10-04

2017 m., spalio 2 d., į Vilniaus lietuvių namus atvyko 9 mokiniai ir 1 mokytoja iš Rytų Ukrainos, Donecko ir Luhansko sričių.

Šie mokiniai mokysis ir gyvens Vilniaus lietuvių namuose iki 2017-2018 m. m. pabaigos. 2017 m., spalio 3 d., pirmajame susitikime su mokiniais dalyvavo ne tik gimnazijos administracija, socialinis pedagogas, psichologas, bet ir Švietimo mainų paramos fondo darbuotojai, kurie nustebino vaikus labai reikalingomis dovanomis – mokykliniais krepšiais su mokymuisi skirtomis priemonėmis. Dėkojame už dovanas Švietimo mainų paramos fondui. Artimiausiu metu laukiama dar 6 mokinių iš Donecko ir Luhansko sričių. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2017-10-02


2017-09-28

2017 m. rugsėjo 27 d. įvyko atnaujintos sudėties Vilniaus lietuvių namų tarybos posėdis.

Posėdyje Tarybos pirmininke išrinkta Rita Kairienė, sekretorė - Jurgita Demeškienė.

Šiame posėdyje pristatyti ir svarstyti šie klausimai:

 1. Vilniaus lietuvių namų 2017-2018 m. m. ugdymo planas.
 2. Vilniaus lietuvių namų patyčių prevencijos programa.
 3. Vilniaus lietuvių namų mokinių saugaus elgesio taisyklės.
 4. Vilniaus lietuvių namų darbo tvarkos taisyklių papildymai ir pakeitimai.
 5. Vilniaus lietuvių lygių galimybių politikos ir jos įgyvendinimo tvarka.
 6. Vilniaus lietuvių namų darbo apmokėjimo tvarkos papildymai ir pakeitimai

Visiems pateiktiems dokumentams ir jų projektams tarybos nariai pritarė vienbalsiai.

Vilniaus lietuvių namų direktorius pateikė informaciją apie gimnazijos pasiruošimą 2017-2018 m. m. ir gimnazijos finansinę būklę.

2017-09-18

Kviečiame visą Vilniaus lietuvių namų bendruomenę į „Namų darbų klubo“ atidarymą, kuris vyks 2017 m. rugsėjo 18 d. gimnazijos fojė, I aukštas. Programa.


2017-08-30

Kviečiame Vilniaus lietuvių namų bendruomenę į Mokslo metų pradžios šventę, kuri įvyks rugsėjo 1 d. 10.00 val. Maloniai visų laukiame.

2017-06-16

Šiemet Nacionalinį diktantą rašė itin daug dalyvių – daugiau nei 33 tūkst. žmonių Lietuvos savivaldybėse, bibliotekose, mokyklose, ambasadose užsienyje ir lietuvių bendruomenėse. Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Užsienio lietuvių skyrius ir Vilniaus lietuvių namai pasirūpino, kad geriausiai diktantą parašę užsienio lietuvaičiai neliktų užmiršti. Birželio mėnesį jie buvo pakviesti penkių dienų kelionei į Lietuvą. Šiems mokiniams buvo organizuotos pažintinės ekskursijos po Vilnių, apsilankymas teatre, ekskursija kartu su Vilniaus Gabijos gimnazijos mokiniais po Žemaitiją. Nuotraukose matote Liną Matulevičių Pelesos vidurinės mokyklos Baltarusijoje su dėstomąją lietuvių kalbą mokinį, Korneliją Stanytę Norvegijos "Žilvino" lituanistinės mokyklos mokinę ir Ugnę Mikaitę Rygos vidurinės mokyklos mokinę iš Latvijos. Nuotraukas galite žiūrėti čia.

2017-06-12

Priėmimo komisija dirbs 2017 m. rugpjūčio 29,30,31 d. 107 kab. Maloniai laukiame atvykstančiųjų.

2017-06-09

Reiškiama padėka 6-8, IG-IIIG klasių mokiniams už labai gerą mokymąsi ir puikų lankomumą. Skaityti plačiau.

2017-06-08

Vilniaus lietuvių namams reikalingas buhalteris nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. dirbti pagal terminuotą darbo sutartį. Skaityti plačiau.

2017-06-05

2017 m., birželio 5-9 d., Vilniaus lietuvių namuose lankysis Užsienio lituanistinių mokyklų mokiniai, geriausiai parašę Nacionalinį diktantą. Jų vizitą Lietuvoje finansuoja Švietimo ir mokslo ministerija. Mokiniai dalyvaus ekskursijoje „Požeminio Vilniaus paslaptys“, pamatys Nacionalinio dramos teatro spektaklį „Nutolę toliai“, vyks į dviejų dienų pažintinę kelionę autobusu Vilnius - Klaipėda – Kuršių Nerija - Vilnius.

Linkime gražių įspūdžių.

2017 m., liepos 10-24 d., Vilniaus lietuvių namuose vyks vasaros lietuvių kalbos mokymo kursai tremtiniams ir jų palikuonims „Pamokos bendruomenėse: pakeliui į Lietuvą“. Projektas vykdomas kartu su Lietuvos Respublikos Socialinių paslaugų ir darbo ministerijos Socialinių paslaugų priežiūros departamentu.

2017-05-30

Reiškiama padėka 1-5 klasių mokiniams už labai gerą mokymąsi ir puikų lankomumą. Skaityti plačiau.

2017-05-22

Sveikiname ir didžiuojamės mūsų gimnazijos 3 b klasės mokinės Joanos Jarmalovič mokymosi pasiekimais.

2017-05-15

2017 m. gegužės 22-23 d. Vilniaus lietuvių namuose vyks sporto šventė!

 • 2017 m. gegužės 22 d. nuo 9.50 val. iki 11.55 val. – pradinių klasių mokiniams;
 • 2017 m. gegužės 23 d. nuo 9.00 val., iki 13.30 val. – 5-8, IK ir I-IV klasių mokiniams.
2017-05-03

Patvirtintas gegužės mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2017-05-02

Gegužės 2-5 dienomis Vilniaus lietuvių namuose vyjksta Airijos dienos. Programa.

2017-04-05

Vilniaus lietuvių namų Užsienio švietimo skyrius jau septintą kartą organizuoja raiškiojo skaitymo konkursą „Mano sapnuose vaikštai, Lietuva“. Maloniai kviečiame dalyvauti užsienio lietuvių formaliojo ir neformaliojo ugdymo mokyklų 1-12 (I-IV G) klasių mokinius. Konkurso organizatoriai sudaro sąlygas kiekvienam dalyviui laisvai pasirinkti kūrinio žanrą, perteikimo manierą, tačiau kūrinys turi skambėti lietuvių kalba. Konkursas vyks 2017 m. gegužės 5 d. 12 val. Vilniaus lietuvių namų Aktų salėje.

Prašytume Iki 2017 m. balandžio 28 d. pateikti informaciją apie dalyvavimą, nurodant konkurso dalyvio vardą ir pavardę, klasę, ugdymo įstaigos pavadinimą, parengusio mokytojo vardą ir pavardę, pristatomų kūrinių autorius ir pavadinimus. Konkurso dalyviai, atvykę iš užsienio, apgyvendinami bendrabutyje.

Informaciją teikia ir dalyvių registraciją vykdo Užsienio lietuvių švietimo skyriaus vyresnioji metodininkė Janina Varnienė, el. p. janina.varniene@lnamai.lt arba tel. +370 5 269 5473, mob. +370 614 83049. Konkurso nuostatai .

2017-04-03

Bendrojo ugdymo mokyklų, kuriuose Švietimo ir Mokslo ministerija įgyvendina valstyvės kaip savininkės teises ir pareigas, tinklo pertvarkos 2017-2020 metų bendrojo plano projektas >>.

Patvirtintas balandžio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2017-03-24

Kovo 23 d. Vilniaus lietuvių namų mokykloje vyko tarptautinė mokinių konferencija "Ar mokykla skatina kūrybiškumą?". Dalyvavo 24 pranešėjai iš 7 skirtingų mokyklų, buvo perskaityta 11 pranešimų. Įvykio nuotraukas galite pamatyti paspaudę nuorodą. Įvykio nuotraukas galite pamatyti čia.

Dėkojame visiems dalyvavusiems!

Jaunųjų konsulų klubas

2017-03-21

Maloniai kviečiame 2017 m. kovo 23 d. ketvirtadienį 12.00 val. į tarptautinę mokinių konferenciją „Ar mokykla skatina kūrybiškumą?“. Konferencijoje dalyvaus virš 20 pranešėjų, bus perskaityta 10 pranešimų iš septynių skirtingų Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos lituanistinių mokyklų. Renginys vyks Vilniaus lietuvių namų aktų salėje.

Jaunųjų konsulų klubas

2017-03-20

SVEIKINAME! SVEIKINAME! SVEIKINAME!
Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams III vietos laimėtojas:

Aušrą Banelytę, IaG klasės mokinę,
mokytoja Vilmą Vilkytė- Žemaitaitienė

Vladą Shapovalovą, IVBG klasės mokinę,
mokytoja Kristina Nugarienė.


2017-03-15

Kovo 15-17 dienomis Vilniaus lietuvių namuose vyksta gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitė. Programa.

2017-03-08

2017 m. kovo 8 – 10 d. Vilniaus lietuvių namuose vyks seminaras užsienio lietuvių mokyklų istorijos mokytojams „Mokinių gebėjimų ugdymas istorijos pamokose“, kurį finansuoja ŠMM. Seminaro metu mokytojai stebės pamokas ir galės praktiškai nustatyti, kokie gebėjimai ugdomi pamokose ir kaip juos atpažinti.

2017-03-03

Kepėm, virėm ir kočiojom
Viską ant stalų sukrovėm
Prašom nepasididžiuoti –
Pirkti ir gardžiuotis....

Kovo 3 d. po trijų pamokų pradinukų koridoriuje šurmuliuos KAZIUKO MUGĖ.
Kviečiame visus aktyviai dalyvauti!


2017-03-02

Patvirtintas kovo mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2017-02-13

2017 m. vasario 8 dieną pradinių klasių mokiniai ir mokytojos gimnazijos bendruomenę pakvietė paminėti Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo dienos - Vasario 16-osios. Minėjime dalyvavo B. Jonušo muzikos mokyklos liaudies instrumentų studija, kuri pristatė programą ,,Per Vilniaus miestelį". Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2017-02-01

Maloniai kviečiame dalyvauti jau tradicija tampančioje Tarptautinėje konferencijoje Vilniaus lietuvių namuose: ,,Etnokultūros veiklų integravimas įvairių dalykų pamokose", kuri vyks šių metų balandžio 21 dieną.

Atkreipiame dėmesį, kad dalyvavimas ir pažymėjimai - nemokami. Dalyvių skaičius ribotas.

Konferencijos nuostatai. Registracijos forma.

2017-01-31

Patvirtintas vasario mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

2017-01-23

IK b klasės mokinės Shuyi Zhao piešinių paroda

Lietuviams Kinija skamba gana egzotiškai. Nuo sausio 11 d. Vilniaus lietuvių namų antrame aukšte, prie mokytojų kambario veikia IK b mokinės Shuyi Zhao piešinių paroda. Kviečiame patyrinėti egzotiškosios Kinijos tapybos paslaptis ir apsilankyti parodoje. Nuotraukas galite žiūrėti galerijos archyve.

2017-01-10

Patvirtintas sausio mėnesio ugdymo proceso organizavimo planas. Skaitykite plačiau.

Rašykite mums: rastine@lietuviunamai.vilnius.lm.lt
 
 
© Vilniaus lietuvių namai